Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kotleba v mesačníku BBSK oslavuje slovenský štát, tvrdí SaS

Autor: SITA, 9. apríla 2014 11:02, aktualizované: 9. apríla 2014 12:36
Väčšina článkov najnovšieho čísla krajského mesačníka je venovaná Kotlebovi a jeho názorom, a tiež útokom na krajské zastupiteľstvo či predchádzajúce vedenie kraja bez vyjadrenia protistrany.
kotleba Nový banskobystrický župan Marian Kotleba si spravil z mesačníka BBSK podľa krajských poslancov politický plátok. Foto: SITA/Ivan Fleischer
BANSKÁ BYSTRICA 9. apríla (SITA) - Mesačník Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorý vydáva krajská samospráva v náklade 240-tisíc kusov a distribuuje ho do schránok občanom, sa zmenil na politický plátok predsedu BBSK Mariana Kotlebu a jeho Ľudovej strany Naše Slovensko.

Takto pre agentúru SITA zhodnotili jeho aktuálne druhé tohtoročné číslo predsedovia dvoch najsilnejších poslaneckých klubov v Zastupiteľstve BBSK Ľubica Laššáková a Ladislav Kukolík.

Februárové číslo mesačníka BBSK nájdete ---------------------------> TU.
Sulíkovci hovoria o propagande

Takzvané historické okienko v mesačníku Banskobystrického kraja Náš kraj je poľutovaniahodnou propagandou slovenského štátu z rokov 1939 až 1945, uvádza vo vyhlásení strana SaS k obsahu najnovšieho čísla mesačníka BBSK.

"Ignorovanie jeho totalitnej podstaty je urážkou všetkých obetí, ktoré má ten režim a jeho najvyšší predstavitelia na svedomí, " píše sa vo vyhlásení. "Táto glorifikácia je na takej ,objektívnej' úrovni, ako keby sme oslavovali elektrifikáciu a tony železa vyrobené za vlády komunistov v minulom storočí a ignorovali všetok ten teror, v ktorom to bolo dosiahnuté," uzatvára vyhlásenie.


Útoky na vedenie bez protistrany

Najnovšie číslo mesačníka neobsahuje žiadne informácie o činnosti organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, krajských poslancov či o dôležitých udalostiach v kraji, ale väčšina článkov je venovaná Kotlebovi a jeho názorom a tiež útokom na krajské zastupiteľstvo či predchádzajúce vedenie kraja bez vyjadrenia protistrany.

Na titulke je článok Marian Kotleba oslobodil Úrad BBSK o tom, že 14. marca, "v deň slávneho 75. výročia slovenskej štátnosti", dal Kotleba z budovy Úradu BBSK zvesiť vlajku Európskej únie. V čísle je aj článok o úspechoch slovenského štátu z rokov 1939 – 1945, kde sa píše napríklad to, že za prezidenta Tisa "sa žilo ako v nebi", rozhovor s Kotlebom nazvaný Sto dní boja proti politickej mafii či článok Marian Kotleba bojuje za bezpečnosť, v ktorom sa občania môžu dočítať, ako Kotleba preveril informáciu o ilegálnej chovnej stanici psov.

Podľa Ľubice Laššákovej, predsedníčky klubu Smer-SD – KDH, ktorý má v Zastupiteľstve BBSK väčšinu poslancov, je maximálne nekorektné, keď sa noviny platené z peňazí všetkých občanov kraja menia na politický plátok.

kotleba Titulná strana mesačníka BBSK Náš kraj. Foto: www.vucbb.skDemagógia za peniaze občanov

"Ako si predseda dovoľuje všetkých občanov týmto obťažovať? Je to čistá demagógia za peniaze občanov," povedala Laššáková. Predseda klubu nezaradených poslancov Ladislav Kukolík je z najnovšieho čísla mesačníka Náš kraj nepríjemne prekvapený.

"Predseda Kotleba v ňom propaguje politické názory svoje a svojej politickej strany a to nie je slušné," povedal pre agentúru SITA Kukolík. Dodal, že tejto téme by sa mali poslanci venovať na piatkovom zasadnutí.

Najnovšie číslo mesačníka Náš kraj pobúrilo v Banskej Bystrici aj poslancov mestského zastupiteľstva. Na návrh poslankyne Ľudmily Priehodovej prijali k nemu na utorkovom zasadnutí uznesenie v znení: "Mestské zastupiteľstvo sa dištancuje od vyhlásení predsedu BBSK v mesačníku Náš kraj o oslobodení od Európskej únie a osláv 75. výročia slovenskej štátnosti."

Hovorca BBSK Miroslav Belička zatiaľ neodpovedal na otázky, ktoré mu agentúra SITA k tejto téme poslala v utorok.

Mesačník Náš kraj vychádza v tomto roku vďaka rozpočtovému provizóriu. V tohtoročnom rozpočte, ktorý krajské zastupiteľstvo schválilo koncom februára, na ne nie je vyčlenená žiadna suma.

Kotleba však rozpočet nepodpísal, jeho veto sa poslanci pokúsia prelomiť na najbližšom zasadnutí v piatok. Ešte začiatkom februára však vedenie kraja uzavrelo s firmou Polygrafia Gutenberg zmluvu za 20 088 eur na tlač a dodanie piatich vydaní mesačníka Náš kraj s mesačným nákladom po 240-tisíc kusov.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy