Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Na proteste proti Kotlebovi spálili kópie mesačníka Náš kraj

Autor: SITA, 13. apríla 2014 16:17
Na proteste proti Kotlebovi spálili kópie mesačníka Náš kraj Protestné zhromaždenie Strany občianskej ľavice (SOĽ) pred úradom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK), ktorého cieľom bola hromadná likvidácia novín s prvkami propagácie fašizmu, mesačníka Náš Kraj. Banská Bystrica, 13. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička
BANSKÁ BYSTRICA 13. apríla (WEBNOVINY) - Necelá desiatka členov Strany občianskej ľavice (SOĽ) a vysokoškolákov dnes pred budovou Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) spálila v kontajneri na odpad kópie výtlačkov najnovšieho čísla schránkového mesačníka Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Náš kraj.

Vyjadrili tak nesúhlas s niektorými názormi publikovanými v tomto mesačníku, najmä s propagáciou vojnového slovenského štátu a označením Európskej únie za okupanta.

Obrazom: Protest proti Marianovi Kotlebovi


Ako pripomenul predseda SOĽ Štefan Sládeček, súhlas so vstupom Slovenska do Európskej únie vyjadrilo v roku 2003 v platnom referende 93 percent zúčastnených voličov.

"Európska únia je dnes už nevyhnutnosťou. Ak má nejaký verejný funkcionár deklarovať názor, že on s ňou nič nechce mať, musí iniciovať opačné referendum a ľudia mu musia dať mandát, aby trebárs aj v rámci regiónu takýmto spôsobom prezentoval verejnú mienku," povedal Sládeček. Dodal, že občania BBSK nedali županov Marianovi Kotlebovi mandát ani na znevažovanie Slovenského národného povstania.

Odporúčame aj:

Kotleba v mesačníku BBSK oslavuje slovenský štát, tvrdí SaS

Kotlebov mesačník BBSK s rečami o Tisovi bude riešiť polícia

Poslanci prelomili Kotlebovo veto, ukončili provizórium

Mesačník Banskobystrického kraja vyvolal búrlivú diskusiuNa otázku agentúry SITA, či ich dnešná akcia neslúži len na zviditeľnenie SOĽ, Sládeček uviedol: "Každý robí akcie na to, aby upozornil na svoju agendu a aktivitu. Robí sa to tak vždy a nielen v politike. Robí sa to aj v obchode, robí sa to vo všetkom. Čiže áno, máte pravdu".

Študent Univerzity Mateja Bela Peter Marcinčin uviedol, že pálením novín chceli povedať Kotlebovi, že Banská Bystrica nebude hnedá. "Máme dosť fašistických prejavov pána Kotlebu. Aj takouto možno radikálnejšou formou sme sa pripojili k Strane občianskej ľavice a povedali sme rázne nie pánovi Kotlebovi," povedal Marcinčin. Pálenie novín ako forma protestu mala byť podľa neho symbolická paralela s pálením kníh v nacistickom Nemecku.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety