Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Poznáme mená najlepších informatikov Slovenska

Autor: SITA, 13. apríla 2014 18:04
pocitac Bez popisu Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Piaty ročník súťaže o Najlepšieho informatika samospráv Slovenska za rok 2013 má svojich víťazov, najlepším sa stal Jaroslav Ježek z mestskej časti Bratislava - Staré Mesto.

Ako ďalej agentúru SITA informovala projektová manažérka občianskeho združenia eSlovensko Gabriela Patkolová, organizátormi súťaže boli Únia miest Slovenska a Bratislavský samosprávny kraj (BSK).


Špeciálna cena

Do súťaže sa zapojilo viac ako 200 informatikov, ktorí pracujú pre slovenské samosprávy. Súťažili o titul najlepšieho v rámci Slovenska, ale aj v rámci jednotlivých krajov. V Bratislavskom kraji vyhral Ježek, v Trnavskom Milan Dieneš zo Senice, v Trenčianskom kraji Miloš Toman z Novej Dubnice.

Víťazom Žilinského kraja sa stal Roman Gnida z Trstenej, v Prešovskom kraji si prvenstvo odniesla Mariana Hurná z Prešova, v Košickom kraji zvíťazil Viktor Fenďa z Košíc, v Banskobystrickom Peter Šuchaň zo Zvolena a v Nitrianskom kraji Vladimír Vrzák z Nových Zámkov. Špeciálnu cenu za dlhodobý prínos v informatizácii samospráv si odniesol prezident združenia eSlovensko Miroslav Drobný.


Najlepšia internetová stránka

Významnou mierou ovplyvnilo výsledky aktívne zapájanie sa do činnosti Združenia informatikov samospráv Slovenska (ZISS), aktivity v rámci samosprávy, ako aj výsledky súťaže o najlepšiu internetovú stránku samospráv ZlatyErb.sk.

Združenie informatikov samospráv Slovenska (ZISS) bolo založené v roku 2006. Jeho úlohou a cieľom je spojiť všetkých informatikov v obciach, mestách, mestských častiach a samosprávnych krajoch a tým vytvoriť priestor na komunikáciu, výmenu skúseností a odborný rast tejto profesie, ako aj celej samosprávy na Slovensku. Vytvárať takúto komunikačnú platformu na výmenu informácií nielen v rámci samospráv, ale aj medzi súkromným a verejným sektorom sa združeniu darí prostredníctvom odborných konferencií, ktoré pre svojich členov organizuje viackrát do roka vždy v inej samospráve.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy