Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Poznáme mená najlepších informatikov Slovenska

Autor: SITA, 13. apríla 2014 18:04
pocitac Bez popisu Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 13. apríla (WEBNOVINY) - Piaty ročník súťaže o Najlepšieho informatika samospráv Slovenska za rok 2013 má svojich víťazov, najlepším sa stal Jaroslav Ježek z mestskej časti Bratislava - Staré Mesto.

Ako ďalej agentúru SITA informovala projektová manažérka občianskeho združenia eSlovensko Gabriela Patkolová, organizátormi súťaže boli Únia miest Slovenska a Bratislavský samosprávny kraj (BSK).


Špeciálna cena

Do súťaže sa zapojilo viac ako 200 informatikov, ktorí pracujú pre slovenské samosprávy. Súťažili o titul najlepšieho v rámci Slovenska, ale aj v rámci jednotlivých krajov. V Bratislavskom kraji vyhral Ježek, v Trnavskom Milan Dieneš zo Senice, v Trenčianskom kraji Miloš Toman z Novej Dubnice.

Víťazom Žilinského kraja sa stal Roman Gnida z Trstenej, v Prešovskom kraji si prvenstvo odniesla Mariana Hurná z Prešova, v Košickom kraji zvíťazil Viktor Fenďa z Košíc, v Banskobystrickom Peter Šuchaň zo Zvolena a v Nitrianskom kraji Vladimír Vrzák z Nových Zámkov. Špeciálnu cenu za dlhodobý prínos v informatizácii samospráv si odniesol prezident združenia eSlovensko Miroslav Drobný.


Najlepšia internetová stránka

Významnou mierou ovplyvnilo výsledky aktívne zapájanie sa do činnosti Združenia informatikov samospráv Slovenska (ZISS), aktivity v rámci samosprávy, ako aj výsledky súťaže o najlepšiu internetovú stránku samospráv ZlatyErb.sk.

Združenie informatikov samospráv Slovenska (ZISS) bolo založené v roku 2006. Jeho úlohou a cieľom je spojiť všetkých informatikov v obciach, mestách, mestských častiach a samosprávnych krajoch a tým vytvoriť priestor na komunikáciu, výmenu skúseností a odborný rast tejto profesie, ako aj celej samosprávy na Slovensku. Vytvárať takúto komunikačnú platformu na výmenu informácií nielen v rámci samospráv, ale aj medzi súkromným a verejným sektorom sa združeniu darí prostredníctvom odborných konferencií, ktoré pre svojich členov organizuje viackrát do roka vždy v inej samospráve.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety