Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Radoslav Procházka predstavil výbor svojej politickej strany

Autor: SITA, 13. apríla 2014 18:21
prochazka Radoslav Procházka. Foto: SITA/Ján Slovák
BANSKÁ BYSTRICA 13. apríla (WEBNOVINY) - Prípravný výbor vznikajúcej politickej strany poslanca Národnej rady SR Radoslava Procházku tvoria okrem neho primátorka Prievidze Katarína Macháčková a prodekanka fakulty Medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave Katarína Cséfalvayová. Procházka ho predstavil na dnešnej tlačovej besede s tým, že názov, logo aj ďalších členov strany predstaví v týždni po Veľkej noci v Prešove na oficiálnom začiatku zberu podpisov na zaregistrovanie strany. Názov strany by mal odrážať vnútorné usporiadanie aj poslanie novej strany.


Štúrovské chápanie

Pripravovaná strana má podľa Procházku nadviazať na štúrovské chápanie verejnej služby ako nástroja kultúrneho, duchovného a hospodárskeho rozvoja svojho národného a občianskeho spoločenstva. "Poslanie našej strany, ako siete spájajúcej ľudí po celom Slovensku v službe občanom, sa odráža aj v mojom návrhu na jej vnútorné usporiadanie ako siete alebo mriežky s dvoma osami. Vertikálnou osou je územný princíp, čiže rovnomerné pôsobenie vo všetkých kútoch Slovenska cez miestne a regionálne bunky. Rovnako dôležitou je ale horizontála – programová os, čiže pracovné skupiny pre desať oblastí verejného priestoru, ktoré budú diagnostikovať situáciu a pripravovať program," povedal Procházka s tým, že nie vždy každý región potrebuje to isté a riešenia musia byť "šité na mieru" konkrétnym potrebám toho-ktorého regiónu.

Na čele regionálnych centier strany budú podľa neho stáť výrazné miestne osobnosti a vo vedení pracovných skupín budú výrazné odborné autority. Koordináciu regiónov bude mať na starosti jeden z podpredsedov strany a ďalší podpredseda bude koordinovať pracovné skupiny pre program.


Program strany

"Pani doktorka Macháčková reprezentuje schopnosť nezávislého človeka presadiť sa vo svojom regióne poctivou a aktívnou robotou. Pani inžinierka Cséfalvayová je zase prototypom toho, ako chceme, aby vyzeralo naše odborné zázemie," povedal Procházka.

Úlohou prípravného výboru je okrem administratívnych úkonov súvisiacich so vznikom strany príprava stanov a základných rysov programu a usporiadať ustanovujúci snem. Podrobný program strany a jej kompletná personálna zostava sa predstaví pri jej registrácii, respektíve ustanovujúcom sneme. Najbližšie voľby, do ktorých sa má Procházkova strana zapojiť, budú tohtoročné komunálne voľby. "Čo sa týka našich kandidátov do komunálnych volieb, krajské mestá sú pre nás veľmi dôležité," uviedol Procházka. Otázka, či vo všetkých postavia vlastného kandidáta, je však podľa neho predčasná.

Potenciálnych nových členov novej strany si chcú preverovať, pričom "filtračný mechanizmus" má využívať aj informácie z internetu. Ako jeden z veľmi efektívnych nástrojov Procházka spomenul Google a webstránku Ústavu pamäti národa. "Naozaj je pre nás dôležité, aby priestor dostali ľudia, ktorí sa opierajú o autoritu, ktorú si naozaj vybudovali vlastnou robotou. Ľudia so silným životným príbehom a silnou odbornou skúsenosťou," povedal Procházka, pričom ako základ silného životného príbehu chápe uprednostnenie princípu pred osobným pohodlím.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety