Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vieme, koľko vyzbierali na Deň narcisov Bratislava a Košice

Autor: SITA, 14. apríla 2014 15:19
Žlté narcisy zaplavili slovenské ulice Foto: SITA/Ján Viazanička
BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Liga proti rakovine (LPR) vyzbierala v mestách Bratislava a Košice počas tohtoročného Dňa narcisov približne 226-tisíc eur. Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka LPR Blažena Sedrovičová. Konkrétne v Bratislave vyzbierali približne 175-tisíc eur a v Košiciach 51-tisíc eur. Celkový výnos tohtoročnej zbierky by mal byť známy do dvoch týždňov.

Odporúčame:

Mladík ukradol peniaze zo zbierky Dňa narcisovGenerálna rada LPR následne rozhodne o jeho použití počas roka. Časť výnosu bude ponechaná na uspokojenie žiadostí, ktoré Liga proti rakovine dostala do konca marca od nemocníc, výskumných pracovísk, hospicov či menších pacientskych organizácií. Druhú časť výnosu ponechajú na financovanie programov a projektov pre onkologických pacientov a ich rodiny ako aj pre zdravú populáciu v rámci preventívnych a vzdelávacích aktivít, ktoré LPR dlhoročne organizuje.

"V mene onkologických pacientov úprimne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli počas Dňa narcisov a tým vyjadrili spolupatričnosť a podporu všetkým, ktorí náročné ochorenie prekonávajú," povedala výkonná riaditeľka LPR Eva Kováčová.

Obrazom: Žlté narcisy zaplavili slovenské ulice


"V mene Ligy proti rakovine ďakujeme za prejavenú dôveru, ktorá je pre nás záväzkom robiť efektívne a užitočné programy i v 25. roku činnosti LPR," dodala. Záujemcovia môžu ešte stále prispieť na zbierku do 18. apríla buď zaslaním ľubovoľnej SMS správy v hodnote dvoch eur na číslo 848 alebo dobrovoľným vkladom na účet zbierky 2629740400 / 1100.

Tohtoročný Deň narcisov sa uskutočnil v piatok 11. apríla v uliciach mnohých slovenských miest a obcí. Zúčastnilo sa na ňom približne 16 000 dobrovoľníkov, ktorí rozdávali narcisy a zbierali príspevky do modrých pokladničiek. Bol to už 18. ročník tejto charitatívnej zbierky.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety