Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Vilma

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Hrdá mamička trojičiek, bábätká idú konečne domov

Autor: SITA, 15. apríla 2014 11:44
O predčasne narodené trojičky sa dôsledne staral tím odborníkov novorodeneckej kliniky nemocnice na Antolskej ulici až celých päť týždňov.
Šťastná mamička trojičiek, bábätká už môžu ísť domov Hrdá mamička Katarína so svojimi predčasne narodenými trojičkami Sebastianom, Seanom a Saimonom v Univerzitnej nemocnici Bratislava - Petržalka. Bratislava, 15. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 15. apríla (WEBNOVINY) - Po piatich týždňoch si dnes z bratislavskej univerzitnej nemocnice môžu rodičia odniesť domov predčasne narodené trojičky. Podľa hovorkyne nemocnice Petry Stano Maťašovskej sa traja chlapci narodili 10. marca 30-ročnej Bratislavčanke.

Pôrodná hmotnosť Sebastiana, Saimona a Seana bola od 1690 do 1900 gramov. Päť týždňov sa o trojičky staral tím odborníkov novorodeneckej kliniky nemocnice na Antolskej ulici.

Obrazom: Šťastná mamička trojičiek, bábätká už môžu ísť domov


"Úspešne sme zvládli vysoko rizikovú graviditu. Detičky sú už v stabilizovanom stave a rodičia si ich môžu odniesť domov. Sme vždy radi, keď sa to podarí," uviedla prednostka kliniky Darina Chovancová.

Šťastná mamička trojičiek, bábätká už môžu ísť domov Predčasne narodené trojičky Sebastian, Sean a Saimon môžu ísť po týždňoch domov. Foto: SITA/Ján Slovák


V troch pôrodniciach bratislavskej univerzitnej nemocnice príde podľa hovorkyne ročne na svet 8 000 detí, predčasne narodených je okolo 350 detí. Zdravotnú starostlivosť im poskytuje špecializované perinatologické centrum v Nemocnici sv. Cyrila a Metoda, v ktorom úzko spolupracujú gynekológovia a neonatológovia.

Zameriavajú sa na poskytovanie zdravotnej starostlivosti rizikovým rodičkám pred pôrodom a po ňom. Pred trojičkami-chlapcami sa naposledy v Univerzitnej nemocnici Bratislava narodili trojičky v júni 2013. Boli to dievčatá.

Šťastná mamička trojičiek, bábätká už môžu ísť domov Foto: SITA/Ján Slovák


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety