Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Bohdana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Štefana Kassaya prijal prezident SR

Autor: WBN/PR, 15. apríla 2014 16:01
Prezident SR Ivan Gašparovič s profesorom Štefanom Kassayom Foto: Marián Garaj/KP SR
BRATISLAVA 15. apríla (WBN/PR) - Dnes prijal na stretnutí prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič vedca a podnikateľa Štefana Kassaya, ktorý informoval o svojej vedeckej, podnikateľskej a ekonomickej misii.

Profesor Štefan Kassay realizuje ekonomickú diplomaciu cez propagáciu slovenských produktov v zahraničí. K tejto misii patria aj pravidelné stretnutia s veľvyslancami a poprednými osobnosťami zahraničnej vedeckej obce. "Už tretí rok sa aktívne venujem ekonomickej diplomacii," upresnil na stretnutí Štefan Kassay. Prezident Ivan Gašparovič sa zaujímal o konkrétne výsledky z tejto aktivity. "Cez ekonomickú diplomaciu prezentujem odborné publikácie, pentalógiu Podnik a podnikanie. Spoluorganizujem verejné prezentácie týchto publikácií, kde sa môžu účastníci oboznámiť aj s výrobkami spoločnosti I.D.C. Holding, a.s.," konkretizoval predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s., Štefan Kassay. Ďalej uviedol, že takto sa šíri povedomie o Slovensku, podnikaní a vytvára sa priestor na nadviazanie nových obchodných vzťahov.

Slovenská kniha európskeho významu
Pentalógia Podnik a podnikanie obsahuje skoro dvadsaťročné poznatky Štefana Kassaya z produkčnej praxe, predovšetkým z riadenia veľkých podnikov. Mnohé z nových metodík riešení aplikoval v spoločnosti I.D.C. Holding, a.s. Čo je zvlášť prínosné, skúsenosti mnohých ďalších podnikov autor pentalógie približuje v prípadových štúdiách. Podnik a podnikanie vychádza pod gesciou Európskej akadémie vied a umení, ktorej je Štefan Kassay riadnym členom. " Pentalógiu vydávame v piatich jazykoch, aby bola viac dostupnejšia aj pre čitateľov v zahraničí," povedal autor Štefan Kassay. V týchto dňoch prichádza do distribúcie anglická mutácia finálneho piateho zväzku pentalógie. Uvedenie slovenskej verzie je naplánované na máj 2014.

Dve misie jedného podnikateľa
Podnikateľ Štefan Kassay uviedol aj podstatu prvotných predsavzatí vo svojom dvojjedinom úsilí. Ide vlastne o dve misie: "Prvá moja misia je orientovaná na dobro pre ľudí. Rozhodol som sa vybudovať podnik, ktorý dá chlieb ľuďom aj po mojom fyzickom nebytí." Plnenie tejto misie sa mu určite darí, nakoľko aj v čase krízy investujú v I.D.C. Holding, a.s., 55-60 miliónov eur do vybudovania integrovaných odštepných závodov v Seredi bez štátnych dotácií. "Druhá moja misia je naviazaná na prvú a to v tom zmysle, že všetko čo som sa naučil v riadení podniku, všetky moje skúsenosti dám k dispozícii aj iným podnikom. Preto publikujem a snažím sa, aby potrebné znalosti si osvojila aj mladá, nastupujúca generácia manažérov," uviedol profesor Štefan Kassay. Výsledkom druhej Kassayovej misie je pentalógia Podnik a podnikanie, ktorú na tomto stretnutí obdržal aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

O Štefanovi Kassayovi
Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc., člen Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu, autor odborných publikácií uznávaný a často citovaný v zahraničí, je jeden z najúspešnejších ľudí v rámci Slovenska a Česka. Vybudoval medzinárodne uznávanú nadnárodnú korporáciu I.D.C. Holding, a.s., v ktorej pôsobí ako predseda Dozornej rady. Jeho pracovná kariéra je spojená s podnikateľskou aktivitou v symbióze s riadiacou, vedecko-výskumnou a publikačnou činnosťou. Je autorom vyše 50 monografií, 16 vedeckých prác, 120 odborných prác, 14 vedeckých, výskumných a tematických úloh, 5 patentov a vynálezov. Vystúpil na desiatkach konferenciách a prezentáciách na Slovensku a v zahraničí. V ostatných rokoch sa okrem autorskej činnosti v spolupráci s MZVaEZ venuje ekonomickej diplomacii.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety