Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Radúz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

KPMG otvára pobočku v Košiciach

Autor: WBN/PR, 23. apríla 2014 09:35, aktualizované: 23. apríla 2014 10:57
Foto: KPMG
BRATISLAVA 23. apríla (WBN/PR) - Poradenská spoločnosť KPMG rozširuje svoju pôsobnosť na slovenskom trhu otvorením regionálnej pobočky v Košiciach. Na východe Slovenska plánuje nielen dodávať tradičné služby, ale prispieť aj k rozvoju regiónu. Zamerať sa chce najmä na prilákanie nových investorov a podporu malých a stredných podnikov.

Svoje druhé oficiálne pracovisko na Slovensku otvorí KPMG 23.apríla 2014. Po Bratislave sa tak know-how tejto spoločnosti posunie aj do centra Košíc. Dôvody, prečo sa KPMG na Slovensku rozhodlo rozšíriť svoju základňu, približuje Quentin Crossley, partner zodpovedný za pobočku v Košiciach:

"Otvorenie pobočky v Košiciach je pre nás dôležité rozhodnutie. Verím, že klienti ocenia, že sme k nim bližšie a vieme flexibilne reagovať na ich potreby. Pracujeme s investormi a pomocou lokálneho tímu ich vieme efektívnejšie podporovať v rozhodnutí investovať práve na východe Slovenska," povedal Crossley.

Košický tím KPMG povedie Rastislav Puchala, ktorý dlhé roky pôsobil na poste riaditeľa košickej kancelárie Americkej obchodnej komory.

"Som veľmi rád, že som dostal príležitosť vybudovať túto pobočku. Môžem tu zužitkovať svoje kontakty a skúsenosti s prácou s miestnymi firmami a inštitúciami štátnej a verejnej správy," hovorí Puchala.

KPMG pôsobí na Slovensku od roku 1991 a za tento čas si firma vybudovala stabilnú pozíciu na trhu. Jej klientsku základňu tvoria lokálni malé a stredné firmy, korporácie, inštitúcie štátnej správy aj súkromní investori pôsobiaci vo všetkých hlavných odvetviach priemyslu. V posledných rokoch sa firma intenzívne venuje inováciám a podpore start-up projektov.

"Naša investícia prichádza prirodzene, po mnohých úspešných rokoch na slovenskom trhu a stovkách spokojných klientov. Sme presvedčení, že je to krok správnym smerom a bude z neho prosperovať celá podnikateľská obec v regióne," dodal Ľuboš Vančo, riadiaci partner KPMG na Slovensku.

Novú pobočku KPMG na Slovensku nájdete v Multifunkčnom komplexe Cassovar, Žriedlová 12–14, 040 01 Košice.


Kto je Quentin Crossley?
Quentin pochádza z Veľkej Británie, ale už dvanásty rok pôsobí v regióne strednej a východnej Európy. Magisterský titul získal na Cambridge University v UK. V súčasnosti Quentin zastáva pozíciu partnera oddelenia Risk Consulting v KPMG na Slovensku. Jeho tím sa venuje najmä zákazkám v oblasti interného auditu, rizika, forenzného vyšetrovania a účtovného poradenstva. Rozpráva plynule po anglicky a rusky. V prípade otázok ho môžete kontaktovať na qcrossley@kpmg.sk


Kto je Rastislav Puchala?
Rastislav Puchala sa narodil v Poprade. Študoval diplomaciu, medzinárodné vzťahy a obchod v Bratislave, Ženeve, Banskej Bystrici a Košiciach / Milton Keynes. Takmer desať rokov pôsobil v diplomatických službách, okrem iného aj ako vedúci konzulárneho oddelenia v Ottawe, Kanade. Pred príchodom do KPMG takmer sedem rokov viedol košickú kanceláriu Americkej obchodnej komore na Slovensku. Spoluzakladal klaster Košice – Turizmus, zastupoval mesto Košice v združení Košice IT Valley, je predsedom správnej rady Karpatskej nadácie. V súčasnosti je riaditeľom košickej kancelárie KPMG na Slovensku. Hovorí po anglicky, francúzsky a rusky. V prípade otázok ho môžete kontaktovať na rpuchala@kpmg.sk

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety