Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Sulíka opúšťajú ďalší členovia SaS, hoci on konflikt uzavrel

Autor: SITA, 24. apríla 2014 09:31
Šéf liberálov Richard Sulík pred niekoľkými dňami povedal, že strana SaS má vnútorný konflikt už za sebou, má ho odžitý a už si s tým poradili.
SaS dá na predvolebnú kampaň takmer 800-tisíc eur Sulíkovci prišli o ďalších štyroch regionálnych členov strany. Foto: SITA/Tomáš Somr
BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Stranu Sloboda a Solidarita (SaS) opustila ďalšia skupinka členov. Zo strany odišli štyria členovia z regiónu Hornej Nitry. Zostal tam jeden.

"Je pravdou, že v apríli vystúpili zo strany traja členovia z prievidzského regiónu a jeden, ktorý mal už niekoľko mesiacov pozastavené členstvo," povedala vo štvrtok pre agentúru SITA generálna manažérka SaS Jana Kiššová s tým, že v regióne Prievidze zostal jeden aktívny člen a dvaja ďalší sú v prijímacom procese. SaS má podľa Kiššovej v súčasnosti 164 členov.

Odporúčame:

SaS si už podľa Sulíka s vnútorným konfliktom poradila

Návrat odídencov z Nova do SaS je podľa Sulíka nemožný
Odídenci sa sťažujú na byrokraciu

Štvorica odídencov svoj odchod zdôvodnila v liste, ktorého text má agentúra SITA k dispozícii. V liste spomínajú tri dôvody, pre ktoré sa rozhodli odísť. Podľa nich SaS prestala byť stranou, ktorá tlačí kľúčovú agendu na zmenu kleptokratického Slovenska smerom k prosperite a právnemu štátu.

"Vo výstupoch strany už nedominujú zásadné ekonomické reformy ruka v ruke s očistou polície, prokuratúry a justície. Prevláda rozmanitá zástupná agenda a poslanecký marketing, ktorým odmietame poskytovať v regióne PR," napísali v liste. Odídenci tiež kritizujú, že regionálna štruktúra schválená na kongrese 2012 slúži na utlmenie reakcií regiónov na politické a finančné rozhodnutia vedenia.

"Pretrvávajúca byrokracia i všeobecná nedôvera k regiónom nás odradila od organizovania nových aktivít," konštatujú. Podľa nich štruktúra strany SaS je výsledkom osobných vzťahov, čo bráni jej ďalšiemu rozvoju i nárastu volebných preferencií. "Vedenie nehľadá spoločné idey s regiónmi a uzatvára sa do seba. Sklamaním je pre nás v tejto súvislosti i obdobie po kongrese 2013," napísali. Agentúra SITA sa skontaktovala s jednou z autoriek listu Andreou Filt, ktorá sa však nechcela k situácii vyjadrovať s tým, že ide o internú záležitosť strany.


Vnútorný konflikt mali mať za sebou

Predseda SaS Richard Sulík pred niekoľkými dňami pre agentúru SITA povedal, že SaS má vnútorný konflikt už za sebou, má ho odžitý a už si s tým poradili. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Zo strany SaS 16. apríla 2013 vystúpilo päť poslancov NR SR a približne 75 členov. Zo SaS odišli poslanci Jozef Kollár, Juraj Miškov, Daniel Krajcer, Martin Chren a Juraj Droba. Všetci zároveň vystúpili z poslaneckého klubu SaS. Následne oznámili, že zakladajú liberálnu platformu Liberálna dohoda, ktorá mala fungovať ako občianske združenie. Piati poslanci potom 25. mája vstúpili do strany Daniela Lipšica NOVA.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety