Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Teroristu, ktorý spôsobil výbuch v Košiciach, budú pozorovať

Autor: SITA, 28. apríla 2014 11:19
Pred košickým fastfoodom vybuchla bomba, muža budú pozorovať Podomácky vyrobená bomba uložená v odpadkovom koši vybuchla podvečer 28. decembra 2011 na Ulici protifašistických bojovníkov v Košiciach pri objekte rýchleho občerstvenia. Bratislava, 29. december 2011. Foto: SITA/KR PZ Košice
KOŠICE 28. apríla (WEBNOVINY) - Ani v pondelok nepadol konečný verdikt v kauze Ladislava K., ktorý je obžalovaný zo závažného zločinu terorizmu, nedovoleného ozbrojovania a výroby výbušnín ako aj ďalších trestných činov.

Košický okresný súd v pondelok s konečnou platnosťou rozhodol, že Ladislav K. bude eskortovaný do väzenskej nemocnice v Trenčíne na pozorovanie a vypracovanie kontrolného, v poradí už tretieho znaleckého posudku. Hlavné pojednávanie v tejto kauze súd odročil na jún.

Obrazom: Pred fastfoodom vybuchla bomba, muža budú pozorovaťExtrémistický ochranca zvierat

Okresný súd v Košiciach vlani v máji odsúdil Ladislava K., ktorý sa hlásil k extrémistickým ochrancom zvierat, za obzvlášť závažný zločin terorizmu na trest odňatia slobody na 25 rokov. Stalo sa tak prvýkrát v histórii Slovenska. Súd vychádzal z posudkov znalcov, že nie je duševne chorý.

Ladislav K. sa ihneď odvolal. V odvolacom konaní na košickom krajskom súde obhajoba argumentovala novým znaleckým posudkom, podľa ktorého obžalovaný pre psychickú poruchu nebol schopný svoje konanie ovládať. Krajský súd rozsudok prvostupňového súdu zrušil a vec mu vrátil s tým, že je potrebný kontrolný posudok znaleckej organizácie.


Bomba uložená v koši

Podľa obžaloby spáchal Ladislav K. bombový útok ako aj ďalšie činy vrátane výroby výbušnín, nedovoleného ozbrojovania, vydierania či zastrašovania. Podomácky vyrobená bomba uložená v odpadkovom koši vybuchla podvečer 28. decembra 2011 na Ulici protifašistických bojovníkov v Košiciach pri objekte rýchleho občerstvenia.

Len šťastnou zhodou okolností nikto neutrpel zranenie, explózia spôsobila len materiálne škody. Okrem toho obžalovaný poslal dve tzv. listové bomby – jednu veterinárnemu lekárovi, ktorý v Košiciach vykonáva aj asanačnú službu a druhú na Univerzitu veterinárneho lekárstva. Podľa obžaloby sa Ladislav K. činov dopustil v úmysle vážne zastrašiť obyvateľstvo a donútiť vládu štátu vykonať opatrenia obmedzujúce usmrcovanie zvierat.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy