Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Teroristu, ktorý spôsobil výbuch v Košiciach, budú pozorovať

Autor: SITA, 28. apríla 2014 11:19
Pred košickým fastfoodom vybuchla bomba, muža budú pozorovať Podomácky vyrobená bomba uložená v odpadkovom koši vybuchla podvečer 28. decembra 2011 na Ulici protifašistických bojovníkov v Košiciach pri objekte rýchleho občerstvenia. Bratislava, 29. december 2011. Foto: SITA/KR PZ Košice
KOŠICE 28. apríla (WEBNOVINY) - Ani v pondelok nepadol konečný verdikt v kauze Ladislava K., ktorý je obžalovaný zo závažného zločinu terorizmu, nedovoleného ozbrojovania a výroby výbušnín ako aj ďalších trestných činov.

Košický okresný súd v pondelok s konečnou platnosťou rozhodol, že Ladislav K. bude eskortovaný do väzenskej nemocnice v Trenčíne na pozorovanie a vypracovanie kontrolného, v poradí už tretieho znaleckého posudku. Hlavné pojednávanie v tejto kauze súd odročil na jún.

Obrazom: Pred fastfoodom vybuchla bomba, muža budú pozorovaťExtrémistický ochranca zvierat

Okresný súd v Košiciach vlani v máji odsúdil Ladislava K., ktorý sa hlásil k extrémistickým ochrancom zvierat, za obzvlášť závažný zločin terorizmu na trest odňatia slobody na 25 rokov. Stalo sa tak prvýkrát v histórii Slovenska. Súd vychádzal z posudkov znalcov, že nie je duševne chorý.

Ladislav K. sa ihneď odvolal. V odvolacom konaní na košickom krajskom súde obhajoba argumentovala novým znaleckým posudkom, podľa ktorého obžalovaný pre psychickú poruchu nebol schopný svoje konanie ovládať. Krajský súd rozsudok prvostupňového súdu zrušil a vec mu vrátil s tým, že je potrebný kontrolný posudok znaleckej organizácie.


Bomba uložená v koši

Podľa obžaloby spáchal Ladislav K. bombový útok ako aj ďalšie činy vrátane výroby výbušnín, nedovoleného ozbrojovania, vydierania či zastrašovania. Podomácky vyrobená bomba uložená v odpadkovom koši vybuchla podvečer 28. decembra 2011 na Ulici protifašistických bojovníkov v Košiciach pri objekte rýchleho občerstvenia.

Len šťastnou zhodou okolností nikto neutrpel zranenie, explózia spôsobila len materiálne škody. Okrem toho obžalovaný poslal dve tzv. listové bomby – jednu veterinárnemu lekárovi, ktorý v Košiciach vykonáva aj asanačnú službu a druhú na Univerzitu veterinárneho lekárstva. Podľa obžaloby sa Ladislav K. činov dopustil v úmysle vážne zastrašiť obyvateľstvo a donútiť vládu štátu vykonať opatrenia obmedzujúce usmrcovanie zvierat.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety