Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Žilina chce späť halu, ktorú Slota predal na poslednú chvíľu

Autor: SITA, 28. apríla 2014 20:08
slota Ján Slota Foto: Archívne foto SITA

ŽILINA 28. apríla (WEBNOVINY) – Žilina chce aj naďalej získať späť športovú halu, ktorú niekdajší primátor Ján Slota predal až deväť dní po prehratých primátorských voľbách.

Súčasťou veľkej výmeny medzi mestom a podnikateľom Georgem Trabelssiem, ktorý športovú halu kúpil v decembri 2006 za 3,7 milióna eur, by mala byť nielen športová hala na Bôriku, ale aj rozostavaný športový areál na Karpatskej, parkovací dom a pozemky pod obchodným domom Mirage, pozemky v areáli SAD a okolo ubytovne na Košickej a trolejbusové stĺpy na Májovej.


Stále veria v dohodu

"Už na konci minulého roka vznikli zo strany pána Trabelssieho isté nadštandardné požiadavky, o ktorých sme dovtedy nehovorili. Žiada o odpredaj pozemkov okolo obchodného domu Tesco a obchodného domu Mirage, s čím mám ako primátor problém, ale pochopiteľne mojou povinnosťou je predložiť nejaký návrh do mestského zastupiteľstva. Očakávame posledný oficiálny návrh od pána Trabelssieho tak, aby sme mohli do zastupiteľstva predložiť zmysluplný materiál a aby sme mohli dokončiť tú vzájomnú zámenu majetkov," povedal žilinský primátor Igor Choma.

"My stále veríme v dohodu. Stále prebiehajú rokovania. Do konca tohto týždňa dáme mestu kompromisný návrh s najväčšími možnými ústupkami z našej strany. Veríme, že hala sa dostane naspäť do rúk mesta," reagovala v mene Trabelssieho hovorkyňa jeho spoločností Ivana Strelcová.

Podľa pôvodnej dohody medzi mestom a podnikateľom Trabelssiem mali byť pre posúdenie výhodnosti či nevýhodnosti veľkej výmeny majetkov rozhodujúce znalecké posudky jednotlivých nehnuteľností a pozemkov. Podľa Chomu však po vypracovaní znaleckých posudkov Ústavom súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity podnikateľ Trabelssie zakázal zverejniť výsledky posudkov.


Bude to v rukách poslancov

"Očakávame od pána Trabelssieho, že dá súhlas na zverejnenie všetkých výsledkov znaleckých posudkov a auditov, ktoré súvisia priamo so zámenou týchto majetkov. A bude na poslancoch mesta, ako sa rozhodnú, či zvolia alebo nezvolia odpredaj, bude to všetko v rukách poslancov mestského zastupiteľstva," povedal Choma, no zároveň dodal, že nie je korektné, aby mesto predávalo ďalšie pozemky majiteľovi obchodného domu Mirage na úkor iných podnikateľov a občanov mesta.

"Pretože ak dnes budeme hovoriť o odpredaji pozemkov okolo obchodného domu Tesco, možno o mesiac budeme hovoriť o odpredaji polovice Hlinkovho námestia a potom odpredaji Sadu SNP. Ja si myslím, že pozemkov bolo pánovi Trabelssiemu odpredaných v tomto meste dosť. A keďže sa o ne vonkoncom ani nestará, ani nijakým spôsobom neprinášajú mestu zásadný úžitok, tak potom je tu naozaj otázka, načo mu odpredávať ďalšie a ďalšie pozemky," dodal Choma.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety