Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Rompuy je na Slovensku, ďakoval Ficovi za plyn

Autor: SITA, 30. apríla 2014 11:27, aktualizované: 30. apríla 2014 18:32
Herman Van Rompuy je na Slovensku, ďakoval Ficovi za plyn Predseda Euróspkej rady Herman Van Rompuy navštívil Slovensko, poďakoval premiérovi Robertovi Ficovi. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) - Predseda Európskej rady Herman Van Rompuy, ktorý je na návšteve Slovenska, v stredu poďakoval Slovensku za to, že sa mu podarilo zabezpečiť reverzný tok plynu na Ukrajinu.

"Chcem poďakovať Robertovi Ficovi, že zohral dôležitú úlohu pri tom, aby sa dohodlo východisko z tejto krízy," uviedol Van Rompuy po rokovaní s predsedom vlády.

Odporúčame:

Barroso zavítal na Slovensko, dostal vyznamenanie aj titul

V Bratislave sa oslavuje, Slovensko je v Únii už desiaty rok

Bez eurofondov by Slovensko neprežilo, myslí si Robert Fico

Európska únia má podľa Sulíka vážne nedostatky

D. Chrenek: Sulík bol s názormi na EÚ úplne mimoSpoločnosti Eustream a ukrajinský Ukrtransgaz totiž v pondelok podpísali memorandum o porozumení o možnom riešení prepravy plynu v smere zo Slovenska na Ukrajinu. V prípade neúspechu tohto riešenia by EÚ podľa jej prezidenta musela zvýšiť svoj tlak na Ruskú federáciu. "EÚ ostane partnerom voči Ukrajine, aby tá mohla realizovať svoje potrebné reformy v prospech ľudu," dodal.

Robert Fico zasa Van Rompuyovi poďakoval za jeho spoluprácu a podporu Slovensku. "Jeho prítomnosť na dnešných oslavách desiateho výročia dáva váhu tejto udalosti," vyhlásil premiér. Fico vyslovil presvedčenie, že tak ako prvých desať rokov v EÚ bolo pre SR úspešných, aj v roku 2024 budeme môcť konštatovať, že naše členstvo bolo prospešné pre obidve strany.

Obrazom: Van Rompuy je na Slovensku, stretol sa s premiérom Ficom


Obaja predstavitelia sa rozprávali aj o blížiacich sa voľbách do Európskeho parlamentu. Podľa predsedu Európskej rady sa mnohí obávajú nárastu populistických a euroskeptických strán. "Najefektívnejším liekom voči takémuto strachu je prichádzať s konkrétnymi výsledkami," dodal. Van Rompuy ocenil, že na Slovensku sú všetky relevantné politické strany jednotné v otázkach EÚ.

"Je to vzácne vidieť takúto vysokú mieru konsenzu. Chcem za toto poďakovať aj Robertovi Ficovi, že podľa mňa urobil obrovský kus práce v tomto smere," ukončil.
Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy