Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SDKÚ je voľbou zdravého rozumu, tvrdí pred eurovoľbami Frešo

Autor: SITA, 30. apríla 2014 06:23
pavol freso Predseda SDKÚ Pavol Frešo (vpravo) tvrdí, že strana bude v eurovoľbách voľbou zdravého rozumu. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 30. apríla (WEBNOVINY) – Strana SDKÚ–DS bude podľa predsedu strany Pavla Freša v májových eurovoľbách voľbou zdravého rozumu.

Ako povedal na tlačovej besede, SDKÚ-DS sa stavia proti európskej byrokracii, ale aj euroskepticizmu. Podľa neho desať rokov slovenského členstva v Európskej únii donieslo viaceré benefity. Zaradil medzi ne zrušenie ekonomických bariér, voľný pohyb osôb a tvrdú menu. "Členstvo v EÚ nás chráni pred krízami, aká je na Ukrajine," dodal.

Odporúčame:

Nový krajský šéf SDKÚ Luciak chce, aby bola strana čitateľná
Poznajú realitu

Podľa Freša by bolo dobré, keby SDKÚ-DS obhájila výsledok spred piatich rokov, keď získala v Európskom parlamente dva mandáty. "Vieme, aké máme preferencie. Bol by som veľmi hrdý, keby sme výsledok obhájili. Robíme všetko preto, ako najlepšie vieme. Vieme, aká je realita," povedal.

Voľby do Európskeho parlamentu budú podľa lídra kandidátky SDKÚ-DS v týchto voľbách Ivana Štefanca veľmi dôležité. "Záleží od nich, či budeme mať viac demokracie a menej byrokracie," povedal s tým, že EÚ rieši dnes najmä ekonomické témy.

Tie zostanú podľa neho aj do budúcna. "V našom programe má veľké miesto podpora malého podnikania. Chceme pre malých podnikateľov znížiť administratívu, zlepšiť podmienky pre ich rozvoj," povedal. Podľa neho chodia kandidáti SDKÚ-DS v kampani medzi ľudí a vysvetľujú im dôležitosť európskych volieb.


Slovensko bolo čiernou dierou

Dvojkou na kandidátke je súčasný europoslanec Eduard Kukan. "Vstup do EÚ pred desiatimi rokmi bol historický úspech," vyhlásil. Pripomenul však, že vstupu predchádzali dlhé predvstupové rokovania, ktoré Slovensko začínalo z bodu mrazu. "Slovensko bolo čiernou dierou v Európe. Za desať rokov členstva sme dokázali, že sme rovnoprávni členovia únie. Chceme také Slovensko, ktorého občania sa budú cítiť ako občania EÚ prvej kategórie," uviedol.

Politikom ani médiám sa podľa Kukana nepodarilo vysvetliť, že Európsky parlament prijíma predpisy, ktoré sa bezprostredne dotýkajú každodenného života ľudí. "Chceme to vysvetliť čo najvyššiemu počtu ľudí," dodal.

Promo Podnikám.sk spotrebiteliaPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety