Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer má slogan pre eurovoľby, chystá turné po Slovensku

Autor: SITA, 1. mája 2014 08:33
Predseda Smeru Robert Fico tvrdí, že rok 2014 je volebným rokom. Strana si už zvolila aj svoje heslo.
Robert Fico Predseda vlády Robert Fico (uprostred) počas tradičného stavania mája na Námestí M. R. Štefánika v Topoľčanoch. Foto: SITA/Martin Havran
BRATISLAVA 1. mája (WEBNOVINY) – Hlavným heslom Smeru-SD v májových eurovoľbách bude slogan V Európe volíme úspešné Slovensko. Ako povedal na tlačovej besede líder kandidátky Smeru-SD Maroš Šefčovič, v kampani bude strana prezentovať to, čo jej predstavitelia dosiahli a čo chcú dosiahnuť.

Odporúčame aj:

Sme 10 rokov v EÚ, Paška hovoril o hviezde na modrej zástave

Obrazom: Fica obklopili dôchodkyne, v Topoľčanoch staval máj

Bez eurofondov by Slovensko neprežilo, myslí si Robert FicoV kampani chcú navštíviť všetky slovenské mestá, ale aj väčšie obce. "Sme za Európu ľudí, nie bánk, za Európu sociálnej spravodlivosti a nie podvodov, Európu demokratickú, nie byrokratickú," zdôraznil. Smer-SD chce, aby Slovensko naplno využívalo zdroje EÚ, aby generovalo rast, nové pracovné miesta.

"Chceme uľahčiť malým podnikom získavanie úverov. Chceme podporiť silný priemysel, vedu," konštatoval. Smer-SD chce vo voľbách podľa Šefčoviča obhájiť výsledok spred piatich rokov. V súčasnosti má v Európskom parlamente piatich poslancov.


Slovensko je paradoxná krajina

fico eurovolby sefcovic benova smer Predseda strany Smer-SD Robert Fico (v popredí) počas predstavenia kandidátov strany na poslancov Európskeho parlamentu. Vzadu zľava: Monika Flašíková-Beňová, Maroš Šefčovič a Gabriela Kečkéšová. Bratislava, 30. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
Rok 2014 je podľa predsedu Smeru-SD Roberta Fica volebným rokom. "O niekoľko dní budú ďalšie dôležité voľby, a to sú voľby do Európskeho parlamentu. Štartujeme volebnú kampaň, ktorá ma zabezpečiť, aby Smer obstál v týchto voľbách," konštatoval.

Podľa neho Slovensko je paradoxná krajina. "Sme najviac optimistickí k EÚ, ale účasť v eurovoľbách je veľmi nízka. Nepodceňujme tieto voľby," povedal s tým, že celé vedenie strany podporí predvolebnú kampaň. "Verím, že spolu s kandidátmi vytvoríme pozitívnu atmosféru a prilákame voličov k volebným urnám," dodal.

Členstvo SR v Európskej únii je podľa Fica úspešný príbeh. "Slovensko najlepšie využilo potenciál vstupu do Únie v porovnaní s krajinami, s ktorými sme do EÚ vstupovali," upozornil s tým, že Slovensko chce mať benefity z členstva v Únii, ale chce byť krajinou, na ktorú sa dá spoľahnúť v krízových situáciách. "Chceme v úspešnom príbehu pokračovať," uviedol Fico.


Dvojkou je Beňová

Dvojkou na kandidátke Smeru-SD je Monika Flašíková Beňová, z tretieho miesta kandiduje Monika Smolková, zo štvrtého bývalý predseda Banskobystrického samosprávneho kraja a súčasný europoslanec Vladimír Maňka. Na piatom mieste je Boris Zala a zo šiesteho miesta kandiduje Katarína Neveďalová.

Promo Podnikám.sk spotrebiteliaZo siedmeho miesta kandiduje Gabriela Kečkéšová. Tá dnes pôsobí v tíme eurokomisára Šefčoviča. Má na starosť vzťahy s Európskym parlamentom. Predtým pôsobila ako politická poradkyňa v parlamentnej skupine Strany európskych socialistov v Európskom parlamente.

Za ňou na kandidátke nasledujú podpredseda Žilinského samosprávneho kraja Jozef Štrba, riaditeľ Ľubovnianskej nemocnice Peter Bizovský, riaditeľ úradu práce v Leviciach Alexander Bačík, asistent poslanca NR SR Ján Hrubý, prednosta okresného úradu v Nitre Martin Nemky a trinástkou je starostka Janovej Lehoty v okrese Žiar nad Hronom Božena Kováčová.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety