Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kaliňák: Ukrajinskí prevádzači na hraniciach sú agresívnejší

Autor: SITA, 3. mája 2014 06:00, aktualizované: 3. mája 2014 10:28
Minister vnútra Robert Kaliňák tvrdí, že ukrajinskí prevádzači na východnej hranici Slovenska chodia ozbrojení a prípadný konflikt s nimi sa môže skončiť tragicky.
Na východe Ukrajiny zúri násilie, nočné boje priniesli obete Hranice mesta Slavjansk na východe Ukrajiny strážia ukrajinskí vojaci. Vláda naďalej pokračuje v operácií na východe krajiny. Ide o tvrdé boje, ktoré si vyžiadali obete. Ukrajina, 3. mája 2014. Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Agresivita prevádzačov z ukrajinských organizovaných skupín na východnej hranici sa zvyšuje, stále častejšia chodia ozbrojení.

"Obávam sa, že je reálne riziko, že môže dôjsť aj ku konfliktu, ktorý môže mať tragické následky," povedal minister vnútra Robert Kaliňák. Aktuálna situácia v nepokojnej Ukrajine nevyvolala zatiaľ zvýšenú vlnu žiadateľov o azyl ukrajinských občanov na Slovensku, ale zvýšil sa počet nelegálnych migrantov z tretích krajín.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Rezort vnútra analyzuje presné príčiny tohto nárastu. "V nelegálnej migrácii treba vidieť určitú sezónnosť. Zhodou okolností sa nám spojili dve veci. Príchod teplého počasia, ktoré umožňuje jednoduchšie prekonať hranicu, ako aj kríza na Ukrajine,"vysvetlil minister.

Obrazom: Na Ukrajine umierajú ľudia, separatisti zostrelili vrtuľník


V zimných mesiacoch mávajú v migračných táboroch len pár nelegálnych migrantov, teraz sú ich tam desiatky. Kaliňák hovorí, že na Ukrajine je obmedzená schopnosť kontroly štátnych orgánov nad bezpečnostnou situáciou.

Slovenská strana je však podľa neho pripravená ochraňovať hranicu a zvýšeným výkonom policajtov ako aj prijatými opatreniami dokážu situáciu zvládnuť. Prirodzené trasy migrantov však spôsobujú väčší tlak na poľský úsek hranice s Ukrajinou.

Odporúčame:

Proruskí separatisti konečne prepustili pozorovateľov OBSE

Kyjev definitívne zničil nádej na mier, odkazuje Putin

Rumuni sa boja Rusov, žiadajú USA o väčší počet vojakov

Finančná pomoc pre Ukrajinu sa môže zmeniť, ak stratí územia

Obama s Merkelovou ohlásili ďalšie sankcie voči Rusku

Ukrajina nariadila brannú povinnosť, situácia sa zhoršujePromo Podnikám.sk milionárPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety