Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kiska stále nemá termín s Gašparovičom, plány mu to nenabúra

Autor: SITA, 3. mája 2014 17:48
Andrej Kiska Andrej Kiska považuje meškajúcu odpoveď od prezidenta Gašparoviča za neobvyklé jednanie. Foto: SITA/Gabriel Kuchta
BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) - Víťaz prezidentských volieb Andrej Kiska považuje za trochu neobvyklé, že stále nedostal termín od úradujúceho prezidenta SR Ivana Gašparoviča na spoločné stretnutie.

"Je to trochu neobvyklé, ale beriem na vedomie, ani to zatiaľ nijako nekomplikuje môj život. Osobné stretnutie by iste niektoré veci zjednodušilo, ale čo chcem stihnúť a na čo sa pripraviť do inaugurácie, u mňa pokračuje v zásade podľa plánu,” uvádza sa v Kiskovom stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol tím zvoleného prezidenta.

Odporúčame:

Vieme, koľko minuli na prezidentskú kampaň Fico aj Kiska

Polícia zmietla zo stola Kiskovo trestné oznámenie na Fica

Andrej Kiska rieši sťahovanie, Gašparovič mu ešte neodpísal
Kiska rokoval o cestách s Lajčákom

To, že úradujúci prezident dostal Kiskov list, v ktorom ho žiada o stretnutie, potvrdil Gašparovičov hovorca ešte 10. apríla. "List pána Andreja Kisku so žiadosťou o stretnutie s prezidentom republiky už doručili do Kancelárie prezidenta SR. Informáciu o termíne stretnutia poskytneme, keď to bude aktuálne," uviedol vtedy prezidentov hovorca Marek Trubač.

Andrej Kiska o svojich prvých zahraničných cestách v piatok hovoril s ministrom zahraničných vecí Miroslavom Lajčákom. Stretnutie sa uskutočnilo vo Vysokých Tatrách.

"Hneď deň po inaugurácii pocestujem do Budapešti na stretnutie prezidentov krajín V4 a Nemecka. Okrem tejto príležitosti je však mojím záujmom dať prvými zahraničnými cestami po nástupe do funkcie prezidenta najavo niektoré priority Slovenska aj moje osobné priority. O ich príprave sme včera hovorili s pánom ministrom Lajčákom," uviedol zvolený prezident Kiska. Najbližším väčším podujatím, na ktorom sa Kiska zúčastní, bude bezpečnostná konferencia Globsec v Bratislave.


Dvere Paláca sa majú otvoriť

Prípravy na nástup do prezidentského úradu pokračujú podľa Kisku normálne. "Okrem otázok justície sa venujem napríklad aj programu inaugurácie, kde už mám pomerne jasnú predstavu o tom, čo by som chcel v ten deň urobiť aj mimo predpísaný protokol. Chcel by som napríklad prezidentský palác otvoriť pre ľudí, ktorí sa doň inokedy nedostanú. A zoznam hostí, ktorých chcem pozvať, by mal reprezentovať nielen 'oficiálne' a 'politické' Slovensko," uviedol.

Promo Podnikám.sk spotrebiteliaPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety