Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer-SD nebude mať mimoriadny snem pre prehru vo voľbách

Autor: SITA, 4. mája 2014 11:26
smer fico Hlavní predstavitelia Smeru. Sprava: Podpredsedovia strany Smer Marek Maďarič, Dušan Čaplovič, Robert Kaliňák, predseda Robert Fico a podpredsedovia strany Smer Pavol Paška a Peter Kažimír. Bratislava, 26. marec 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – V Smere-SD sa neuvažuje o rekonštrukcii vlády, ani o mimoriadnom sneme, ani o vyvodení zodpovednosti za prezidentské voľby. Agentúre SITA to potvrdili viacerí predstavitelia strany. Jediným dôsledkom prehry Roberta Fica v prezidentských voľbách je abdikácia Mareka Maďariča z postu podpredsedu strany.

V Smere-SD v súčasnosti prebieha diskusia o plnení programového vyhlásenia vlády v druhej polovici volebného obdobia a udržaní deficitu štátneho rozpočtu. Bodku za prezidentskými voľbami a vytýčenie priorít pre druhý polčas vládnutia by malo urobiť rokovanie straníckeho predsedníctva.


Akoby sa nič nestalo

Podľa analytika Jána Baránka Smer-SD nevyvodil za prezidentské voľby žiadnu zodpovednosť. "Teda akoby sa nič nestalo a idú ďalej," povedal Baránek pre agentúru SITA s tým, že na jednej strane je to prekvapujúce, pretože nejaká zodpovednosť vyvodená byť mala.

Stanovisko Smeru-SD však má podľa Baránka aj druhú stranu pohľadu a to, že v prezidentských voľbách vlastne Smer-SD nestratil voličov. "V porovnaní s parlamentnými voľbami podporila Fica približne rovnaká skupina voličov," povedal s tým, že tomu napovedá upustenie od úvah o mimoriadnom sneme, či rekonštrukcii vlády.


Smer potvrdil pozíciu

Podľa Baránka Fico nemá dôvod ani zvažovať svoje ďalšie pôsobenie v politike podľa svojej vety krátko pred voľbami, lebo získal dostatočnú podporu svojich voličov. "Smer-SD v prezidentských voľbách potvrdil svoju pozíciu. Zistili, že sa neoslabili, ani neposilnili," povedal Baránek s tým, že základná skúsenosť z prezidentských volieb je polarizované Slovensko, za a proti Ficovi.

V parlamentných voľbách sa podľa Baránka nestane to, čo v prezidentských, lebo tam každý hrá sám za seba a pravica je dosť rozhádaná. "Ak to takto vyhodnotili chladnými hlavami, z ich pohľadu je záver, že nebude rekonštrukcia vlády ani mimoriadny snem, logický," povedal Baránek. Ale ich záver podľa neho nedáva na druhej strane priestor, aby bolo SR menej polarizované a ani nevydáva posolstvo opozičným stranám na budúcu koaličnú spoluprácu po roku 2016. "Zakonzervujú tým súčasný stav," dodal analytik.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety