Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Barbara, Barbora

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Smer-SD nebude mať mimoriadny snem pre prehru vo voľbách

Autor: SITA, 4. mája 2014 11:26
smer fico Hlavní predstavitelia Smeru. Sprava: Podpredsedovia strany Smer Marek Maďarič, Dušan Čaplovič, Robert Kaliňák, predseda Robert Fico a podpredsedovia strany Smer Pavol Paška a Peter Kažimír. Bratislava, 26. marec 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – V Smere-SD sa neuvažuje o rekonštrukcii vlády, ani o mimoriadnom sneme, ani o vyvodení zodpovednosti za prezidentské voľby. Agentúre SITA to potvrdili viacerí predstavitelia strany. Jediným dôsledkom prehry Roberta Fica v prezidentských voľbách je abdikácia Mareka Maďariča z postu podpredsedu strany.

V Smere-SD v súčasnosti prebieha diskusia o plnení programového vyhlásenia vlády v druhej polovici volebného obdobia a udržaní deficitu štátneho rozpočtu. Bodku za prezidentskými voľbami a vytýčenie priorít pre druhý polčas vládnutia by malo urobiť rokovanie straníckeho predsedníctva.


Akoby sa nič nestalo

Podľa analytika Jána Baránka Smer-SD nevyvodil za prezidentské voľby žiadnu zodpovednosť. "Teda akoby sa nič nestalo a idú ďalej," povedal Baránek pre agentúru SITA s tým, že na jednej strane je to prekvapujúce, pretože nejaká zodpovednosť vyvodená byť mala.

Stanovisko Smeru-SD však má podľa Baránka aj druhú stranu pohľadu a to, že v prezidentských voľbách vlastne Smer-SD nestratil voličov. "V porovnaní s parlamentnými voľbami podporila Fica približne rovnaká skupina voličov," povedal s tým, že tomu napovedá upustenie od úvah o mimoriadnom sneme, či rekonštrukcii vlády.


Smer potvrdil pozíciu

Podľa Baránka Fico nemá dôvod ani zvažovať svoje ďalšie pôsobenie v politike podľa svojej vety krátko pred voľbami, lebo získal dostatočnú podporu svojich voličov. "Smer-SD v prezidentských voľbách potvrdil svoju pozíciu. Zistili, že sa neoslabili, ani neposilnili," povedal Baránek s tým, že základná skúsenosť z prezidentských volieb je polarizované Slovensko, za a proti Ficovi.

V parlamentných voľbách sa podľa Baránka nestane to, čo v prezidentských, lebo tam každý hrá sám za seba a pravica je dosť rozhádaná. "Ak to takto vyhodnotili chladnými hlavami, z ich pohľadu je záver, že nebude rekonštrukcia vlády ani mimoriadny snem, logický," povedal Baránek. Ale ich záver podľa neho nedáva na druhej strane priestor, aby bolo SR menej polarizované a ani nevydáva posolstvo opozičným stranám na budúcu koaličnú spoluprácu po roku 2016. "Zakonzervujú tým súčasný stav," dodal analytik.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy