Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Súd zbavil obvinenia Viliama Mišenku v kauze lúpeže

Autor: SITA, 5. mája 2014 16:29
Viliam Mišenka Viliam Mišenka bol zbavený obvinenia z lúpeže. Foto: SITA/Ján Viazanička
BRATISLAVA/TRENČÍN 5. mája (WEBNOVINY) - Krajská prokuratúra v Trenčíne zbavila obvinenia Viliama Mišenku a Štefana B. v kauze lúpeže v Topoľčanoch z roku 1996. Stíhanie voči dvojici zastavili pre premlčanie skutku.

"Trestné stíhanie proti obom obvineným je premlčané a teda neprípustné," uviedol pre agentúru SITA krajský hovorca prokuratúry Marián Sipavý. Ako dodal, rozhodnutie ešte nie je právoplatné, môžu byť podané sťažnosti. Na zvrat v kauze upozornila na svojom blogu novinárka Júlia Mikolášiková.


V prípade Karola Mella stíhanie nezastavili

V tejto kauze boli obvinení Viliam Mišenka, Štefan B. a tiež Karol Mello, ktorý je v Belize. Karola Mella vylúčili na samostatné konanie, v jeho prípade stíhanie zatiaľ nezastavili. Trojicu obvinili z lúpeže minulý rok v lete, ale po dvoch týždňoch topoľčianska prokuratúra obvinenie zrušila.

Odporúčame:

Prokuratúra uverila Mišenkovi, zbavila ho ďalšieho obvinenia

Vražda bossa Čongrádyho, obvinení ostávajú za mrežami

Viliam Mišenka zostáva vo väzbe, súd zamietol jeho sťažnosťAko píše Mikolášiková na blogu, toto rozhodnutie však v októbri 2013 námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky v zastúpení generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára zrušil a nariadil, aby sa vo veci opäť konalo. Prípad zároveň odňali topoľčianskej prokuratúre a dali ho dozorovať Krajskej prokuratúre Trenčín.


Trojica bola obvinená aj v prípade vraždy

Spomínanú trojicu pôvodne obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry za trestný čin lúpeže a porušovania domovej slobody. Prepadnutie sa podľa denníka Nový Čas stalo v januárový večer v roku 1996. Do rodinného domu v Topoľčanoch sa údajne vlámali dvaja muži. Paralyzérom zaútočili na dcéru majiteľov domu a pýtali sa jej, kde majú ukryté peniaze. Skrýšu vraj prezradila, lebo ju jeden z chlapov začal obchytkávať. Zo skrýše v spálni údajne vzali 800-tisíc korún (26 555 eur).

Viliam Mišenka, Štefan B. a Karol Mello boli istý čas obvinení aj v prípade zavraždenia mafiána Petra Čongrádyho, výpoveď kľúčového svedka sa však ukázala ako nepravdivá a momentálne za túto vraždu stíhajú už novú štvoricu mužov. Viliam Mello je momentálne vo väzbe pre obvinenie v prípade vraždy Jozefa Gudábu, toho zabili v Bojnej v okrese Topoľčany v roku 2003.

Karol Mello sa zdržiava v stredoamerickom štáte Belize, obvinený je v kauze vraždy mladej ženy a chlapca z roku 2004, ktorá sa stala v Moste pri Bratislave a tiež v ďalších prípadoch vrážd.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety