Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Iveta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Súd zbavil obvinenia Viliama Mišenku v kauze lúpeže

Autor: SITA, 5. mája 2014 16:29
Viliam Mišenka Viliam Mišenka bol zbavený obvinenia z lúpeže. Foto: SITA/Ján Viazanička
BRATISLAVA/TRENČÍN 5. mája (WEBNOVINY) - Krajská prokuratúra v Trenčíne zbavila obvinenia Viliama Mišenku a Štefana B. v kauze lúpeže v Topoľčanoch z roku 1996. Stíhanie voči dvojici zastavili pre premlčanie skutku.

"Trestné stíhanie proti obom obvineným je premlčané a teda neprípustné," uviedol pre agentúru SITA krajský hovorca prokuratúry Marián Sipavý. Ako dodal, rozhodnutie ešte nie je právoplatné, môžu byť podané sťažnosti. Na zvrat v kauze upozornila na svojom blogu novinárka Júlia Mikolášiková.


V prípade Karola Mella stíhanie nezastavili

V tejto kauze boli obvinení Viliam Mišenka, Štefan B. a tiež Karol Mello, ktorý je v Belize. Karola Mella vylúčili na samostatné konanie, v jeho prípade stíhanie zatiaľ nezastavili. Trojicu obvinili z lúpeže minulý rok v lete, ale po dvoch týždňoch topoľčianska prokuratúra obvinenie zrušila.

Odporúčame:

Prokuratúra uverila Mišenkovi, zbavila ho ďalšieho obvinenia

Vražda bossa Čongrádyho, obvinení ostávajú za mrežami

Viliam Mišenka zostáva vo väzbe, súd zamietol jeho sťažnosťAko píše Mikolášiková na blogu, toto rozhodnutie však v októbri 2013 námestník generálneho prokurátora Peter Šufliarsky v zastúpení generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára zrušil a nariadil, aby sa vo veci opäť konalo. Prípad zároveň odňali topoľčianskej prokuratúre a dali ho dozorovať Krajskej prokuratúre Trenčín.


Trojica bola obvinená aj v prípade vraždy

Spomínanú trojicu pôvodne obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry za trestný čin lúpeže a porušovania domovej slobody. Prepadnutie sa podľa denníka Nový Čas stalo v januárový večer v roku 1996. Do rodinného domu v Topoľčanoch sa údajne vlámali dvaja muži. Paralyzérom zaútočili na dcéru majiteľov domu a pýtali sa jej, kde majú ukryté peniaze. Skrýšu vraj prezradila, lebo ju jeden z chlapov začal obchytkávať. Zo skrýše v spálni údajne vzali 800-tisíc korún (26 555 eur).

Viliam Mišenka, Štefan B. a Karol Mello boli istý čas obvinení aj v prípade zavraždenia mafiána Petra Čongrádyho, výpoveď kľúčového svedka sa však ukázala ako nepravdivá a momentálne za túto vraždu stíhajú už novú štvoricu mužov. Viliam Mello je momentálne vo väzbe pre obvinenie v prípade vraždy Jozefa Gudábu, toho zabili v Bojnej v okrese Topoľčany v roku 2003.

Karol Mello sa zdržiava v stredoamerickom štáte Belize, obvinený je v kauze vraždy mladej ženy a chlapca z roku 2004, ktorá sa stala v Moste pri Bratislave a tiež v ďalších prípadoch vrážd.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety