Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SITA bodovala so spravodajstvom o víťazstve Kotlebu

Autor: SITA, 6. mája 2014 12:30
devra Zľava: Redaktori domáceho spravodajstva agentúry SITA Tatiana Majerská, Ján Petrovič a vedúca redaktorka redakcie Zuzana Devera počas odovzávania cien Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) - Kolektív domáceho spravodajstva tlačovej agentúry SITA získal za svoje spravodajstvo z vlaňajšieho druhého kola volieb predsedov samosprávnych krajov Výročnú cenu Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013.

S trojicou príspevkov o víťazstve Mariana Kotlebu vo voľbe predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) si SITA odniesla cenu v kategórii spravodajstvo, v sekcii venovanej spravodajským agentúram. Ocenenie je podľa poroty dôkazom toho, "že aj v spravodajstve je možné využiť kolektívnu spoluprácu na dosiahnutie želaného výsledku. Kolektív domáceho spravodajstva SITA zlúčil niekoľko tvorcov správ, ktorí pohotovo reagovali na výsledky druhého kola volieb predsedov samosprávnych krajov".

Obrazom: Odovzdávanie cien Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013


SITA sa stala jedným zo štyroch nositeľov Výročných cien Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013. Ceny, ako aj prémie, ktorými Literárny fond každoročne vyzdvihuje kvalitnú novinársku tvorbu, si dnes v Zichyho paláci v Bratislave prebrali najlepší z 92 súťažiacich, ktorí prihlásili spolu 206 súťažných príspevkov.

Osobné nasadenie redaktorov

Redakcia domáceho spravodajstva SITA si ocenenie váži. "Sme pyšní na to, že sa nám volebné spravodajstvo vydarilo. V priebehu ôsmich minút sme dokázali odberateľom priniesť prekvapivú informáciu, že za predsedu BBSK bol zvolený Marian Kotleba, reakciu politológa na nečakaný výsledok volieb a ako jediné médium aj reakciu Mariana Kotlebu na zvolenie za predsedu kraja. Volebný servis sa vydaril vďaka precíznej príprave, koordinácii, predvídavosti a veľkému osobnému nasadeniu redaktorov," povedala o ocenení zástupkyňa šéfredaktora a vedúca redaktorka redakcie domáceho spravodajstva SITA Zuzana Devera.

Porota vybrala ocenených v troch kategóriách - publicistika, spravodajstvo a novinárska fotografia. Okrem nich rozhodla v tých istých kategóriách a ich sekciách o udelení prémií za vlaňajšiu novinársku tvorbu.

Odporúčame:

Marian Kotleba porazil Maňku, Smer v Bratislave pohorel

Víťazstvo Kotlebu je hanbou najmä Smeru, hodnotí politológ

Voliči sú nahnevaní, preto podľa analytika volili Kotlebu
Bodovali aj Naši a svetoví Rádia Slovensko

Výročné ceny Literárneho fondu za novinársku tvorbu za rok 2013 - diplom a finančnú prémiu udelil fond v kategórii publicistika v dvoch sekciách: tlač, internetové médiá a rozhlas. Za publicistiku v televízii porota navrhla cenu neudeliť. V prvej ocenenej sekcii - tlač, internetové médiá vyhral Ján Dzúr s trojicou reportáží pre časopis Šarm. Dzúr v nich podľa poroty zachytil témy bytostne sa týkajúce súčasnosti na Slovensku - remesiel, herní a investícií do objektov, ktoré nenaplnili predstavy ich realizátorov.

V rozhlasovej sekcii uspeli publicistické príspevky Ľubice Hargašovej odvysielané v relácii Popoludnie na Slovensku, v rubrike Naši a svetoví Rádia Slovensko, RTVS. "Autorka dokázala v jednotlivých rozhovoroch, prečo ich svet uznáva, tlieska im a pritom doma sa o nich nič nevie," konštatovala okrem iného porota k dôvodom víťazstva Hargašovej.

V kategórii spravodajstvo udelil Literárny fond svoje výročné ceny za novinársku tvorbu len v dvoch zo štyroch sekcií. Porota navrhla neudeliť cenu za spravodajstvo tlačených a internetových médií, ani za televízne spravodajstvo.

V sekcii spravodajské agentúry uspela SITA s už spomínanými príspevkami a v sekcii rozhlas bodovala Lucia Virostková so sériou rozhovorov na tému Kríza a jej podoby v slovenskom zrkadle odvysielaných v relácii K veci na Rádiu Slovensko, RTVS. Porota ocenila podnetnosť rozhovorov o kríze v európskych krajinách, jej prekonávaní a vplyve na slovenskú ekonomiku.

V kategórii novinárska fotografia Výročnú cenu Literárneho fondu za novinársku tvorbu 2013 neudelili.

Literárny fond ďalej udelil 23 prémií - v kategórii publicistika 13, v kategórii spravodajstvo osem a v kategórii novinárska fotografia odovzdali dve prémie.

Všetkých ocenených aj držiteľov prémií možno nájsť na stránke Literárneho fondu v sekcii aktuality .

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy