Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

SITA bodovala so spravodajstvom o víťazstve Kotlebu

Autor: SITA, 6. mája 2014 12:30
devra Zľava: Redaktori domáceho spravodajstva agentúry SITA Tatiana Majerská, Ján Petrovič a vedúca redaktorka redakcie Zuzana Devera počas odovzávania cien Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) - Kolektív domáceho spravodajstva tlačovej agentúry SITA získal za svoje spravodajstvo z vlaňajšieho druhého kola volieb predsedov samosprávnych krajov Výročnú cenu Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013.

S trojicou príspevkov o víťazstve Mariana Kotlebu vo voľbe predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) si SITA odniesla cenu v kategórii spravodajstvo, v sekcii venovanej spravodajským agentúram. Ocenenie je podľa poroty dôkazom toho, "že aj v spravodajstve je možné využiť kolektívnu spoluprácu na dosiahnutie želaného výsledku. Kolektív domáceho spravodajstva SITA zlúčil niekoľko tvorcov správ, ktorí pohotovo reagovali na výsledky druhého kola volieb predsedov samosprávnych krajov".

Obrazom: Odovzdávanie cien Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013


SITA sa stala jedným zo štyroch nositeľov Výročných cien Literárneho fondu za novinársku tvorbu v roku 2013. Ceny, ako aj prémie, ktorými Literárny fond každoročne vyzdvihuje kvalitnú novinársku tvorbu, si dnes v Zichyho paláci v Bratislave prebrali najlepší z 92 súťažiacich, ktorí prihlásili spolu 206 súťažných príspevkov.

Osobné nasadenie redaktorov

Redakcia domáceho spravodajstva SITA si ocenenie váži. "Sme pyšní na to, že sa nám volebné spravodajstvo vydarilo. V priebehu ôsmich minút sme dokázali odberateľom priniesť prekvapivú informáciu, že za predsedu BBSK bol zvolený Marian Kotleba, reakciu politológa na nečakaný výsledok volieb a ako jediné médium aj reakciu Mariana Kotlebu na zvolenie za predsedu kraja. Volebný servis sa vydaril vďaka precíznej príprave, koordinácii, predvídavosti a veľkému osobnému nasadeniu redaktorov," povedala o ocenení zástupkyňa šéfredaktora a vedúca redaktorka redakcie domáceho spravodajstva SITA Zuzana Devera.

Porota vybrala ocenených v troch kategóriách - publicistika, spravodajstvo a novinárska fotografia. Okrem nich rozhodla v tých istých kategóriách a ich sekciách o udelení prémií za vlaňajšiu novinársku tvorbu.

Odporúčame:

Marian Kotleba porazil Maňku, Smer v Bratislave pohorel

Víťazstvo Kotlebu je hanbou najmä Smeru, hodnotí politológ

Voliči sú nahnevaní, preto podľa analytika volili Kotlebu
Bodovali aj Naši a svetoví Rádia Slovensko

Výročné ceny Literárneho fondu za novinársku tvorbu za rok 2013 - diplom a finančnú prémiu udelil fond v kategórii publicistika v dvoch sekciách: tlač, internetové médiá a rozhlas. Za publicistiku v televízii porota navrhla cenu neudeliť. V prvej ocenenej sekcii - tlač, internetové médiá vyhral Ján Dzúr s trojicou reportáží pre časopis Šarm. Dzúr v nich podľa poroty zachytil témy bytostne sa týkajúce súčasnosti na Slovensku - remesiel, herní a investícií do objektov, ktoré nenaplnili predstavy ich realizátorov.

V rozhlasovej sekcii uspeli publicistické príspevky Ľubice Hargašovej odvysielané v relácii Popoludnie na Slovensku, v rubrike Naši a svetoví Rádia Slovensko, RTVS. "Autorka dokázala v jednotlivých rozhovoroch, prečo ich svet uznáva, tlieska im a pritom doma sa o nich nič nevie," konštatovala okrem iného porota k dôvodom víťazstva Hargašovej.

V kategórii spravodajstvo udelil Literárny fond svoje výročné ceny za novinársku tvorbu len v dvoch zo štyroch sekcií. Porota navrhla neudeliť cenu za spravodajstvo tlačených a internetových médií, ani za televízne spravodajstvo.

V sekcii spravodajské agentúry uspela SITA s už spomínanými príspevkami a v sekcii rozhlas bodovala Lucia Virostková so sériou rozhovorov na tému Kríza a jej podoby v slovenskom zrkadle odvysielaných v relácii K veci na Rádiu Slovensko, RTVS. Porota ocenila podnetnosť rozhovorov o kríze v európskych krajinách, jej prekonávaní a vplyve na slovenskú ekonomiku.

V kategórii novinárska fotografia Výročnú cenu Literárneho fondu za novinársku tvorbu 2013 neudelili.

Literárny fond ďalej udelil 23 prémií - v kategórii publicistika 13, v kategórii spravodajstvo osem a v kategórii novinárska fotografia odovzdali dve prémie.

Všetkých ocenených aj držiteľov prémií možno nájsť na stránke Literárneho fondu v sekcii aktuality .

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety