Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Matej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Polícia odhalila ozbrojených mužov, ktorí prepadávali banky

Autor: SITA, 6. mája 2014 15:15
Prepad na Obchodnej ulici Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Polícia už pozná páchateľov štyroch lúpeží v Bratislave. 25-ročný Lukáš z Revúcej a 22-ročný Ladislav z Bratislavy sa priznali k prepadom pobočiek bánk na Kazanskej ulici a na ulici Dr. Vladimíra Clementisa v Bratislave a lúpeži v novinovom stánku na Krásnej ulici.

Prvú lúpež spáchali 22. februára, keď krátko po ôsmej ráno so zbraňami v rukách pristúpili k okienku novinového stánku na Krásnej ulici v Bratislave a žiadali od zamestnankyne peniaze. Takto sa obohatili o dva kartóny cigariet a 240 eur.

Popoludní 5. marca vošli ozbrojení krátkymi guľovými zbraňami do banky na Kazanskej ulici v Bratislave. Zatiaľ čo Ladislav kontroloval situáciu, Lukáš žiadal od zamestnankyne, aby mu do prinesenej igelitovej tašky dala peniaze. Odniesli si takmer 7100 eur.

Rovnaký scenár zopakovali v banke na Kazanskej ulici o niekoľko týždňov neskôr. Popoludní 27. marca tam ulúpili 5100 eur.

Na poslednú lúpež sa vybrali do banky na ulici Dr. Vladimíra Clementisa, kde 25. apríla namierili zbrane na dve pracovníčky a klientku. Odniesli si viac ako 5320 eur. Aj v tomto prípade sa lúpež zaobišla bez zranení, prítomným ženám však uvedeným konaním spôsobili stres a strach o svoj život a zdravie.

Muži skončili v cele. Za lúpežné prepadnutia v spolupáchateľstve im hrozí sedem až 12 rokov väzenia, uviedla Karina Považanová z bratislavskej krajskej polície.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety