Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Arnold

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Polícia odhalila ozbrojených mužov, ktorí prepadávali banky

Autor: SITA, 6. mája 2014 15:15
Prepad na Obchodnej ulici Foto: ilustračné, SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 6. mája (WEBNOVINY) – Polícia už pozná páchateľov štyroch lúpeží v Bratislave. 25-ročný Lukáš z Revúcej a 22-ročný Ladislav z Bratislavy sa priznali k prepadom pobočiek bánk na Kazanskej ulici a na ulici Dr. Vladimíra Clementisa v Bratislave a lúpeži v novinovom stánku na Krásnej ulici.

Prvú lúpež spáchali 22. februára, keď krátko po ôsmej ráno so zbraňami v rukách pristúpili k okienku novinového stánku na Krásnej ulici v Bratislave a žiadali od zamestnankyne peniaze. Takto sa obohatili o dva kartóny cigariet a 240 eur.

Popoludní 5. marca vošli ozbrojení krátkymi guľovými zbraňami do banky na Kazanskej ulici v Bratislave. Zatiaľ čo Ladislav kontroloval situáciu, Lukáš žiadal od zamestnankyne, aby mu do prinesenej igelitovej tašky dala peniaze. Odniesli si takmer 7100 eur.

Rovnaký scenár zopakovali v banke na Kazanskej ulici o niekoľko týždňov neskôr. Popoludní 27. marca tam ulúpili 5100 eur.

Na poslednú lúpež sa vybrali do banky na ulici Dr. Vladimíra Clementisa, kde 25. apríla namierili zbrane na dve pracovníčky a klientku. Odniesli si viac ako 5320 eur. Aj v tomto prípade sa lúpež zaobišla bez zranení, prítomným ženám však uvedeným konaním spôsobili stres a strach o svoj život a zdravie.

Muži skončili v cele. Za lúpežné prepadnutia v spolupáchateľstve im hrozí sedem až 12 rokov väzenia, uviedla Karina Považanová z bratislavskej krajskej polície.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy