Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Drahomíra, Mário

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Musíme sa zamerať na aktívnu podporu Ukrajiny, tvrdí Kukan

Autor: SITA, 13. mája 2014 06:47
Referendum v Luhansku a Donecku ilustračné foto Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) - Slovensko by sa malo zamerať na aktívnu podporu Ukrajiny a využiť svoje skúsenosti pri hľadaní diplomatického riešenia krízy, povedal po stretnutí s generálnou konzulkou Ukrajiny Oľgou Benč v Prešove europoslanec a bývalý minister zahraničných vecí Eduard Kukan.

Cieľom stretnutia, ktoré inicioval Kukan, bola diskusia o situácii na Ukrajine a jej možných dopadoch na východné Slovensko. Kukan sa tiež zaujímal o najčastejšie problémy, ktorým momentálne čelia ukrajinskí občania pri návšteve Slovenska.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU."Ukrajina je prioritou susedskej politiky EÚ, pri ktorej by Slovensko malo aktívne vystupovať. Len taký prístup nám umožní zmenšenie dopadov ukrajinskej krízy na tie oblasti Slovenska, ktoré sú na to najviac citlivé," povedal Kukan, ktorý je členom zahraničnopolitického výboru Európskeho parlamentu.

Pri otázke možného prílivu ukrajinských utečencov na Slovensko Kukan zdôraznil, že Slovensko by nemalo mať obavy z takejto situácie. "Pokiaľ by to bolo potrebné, v Európskej únii máme mechanizmy, ktoré môžeme v prípade zvýšenia žiadostí o azyl využiť," povedal exminister zahraničných vecí.

Kukan, ktorý bol v Európskom parlamente spravodajcom k finančnému nástroju susedskej politiky, sa tiež zaujímal o fungovanie cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskom a Ukrajinou. "V Únii sme dokázali presadiť navŕšenie prostriedkov na projekty, ktoré by mali slúžiť rozvoju takejto spolupráce. Pevne verím, že tieto prostriedky prispejú k zvýšeniu našich spoločných aktivít. Mali by z toho prospech ako naše, tak aj ukrajinské firmy,” uzavrel po stretnutí Kukan.

Odporúčame:

Slovensko považuje referendá na Ukrajine za protiprávne

Rusi sa zbavovali rubľov, po referende klesli aj akcie

V Donecku chce nezávislosť 89 percent ľudí, v Luhansku viac

Dohoda o dodávkach plynu medzi Gazpromom a Čínou finišuje

Rusko uznáva výsledky referend o nezávislostiPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety