Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ľubor, Ľuboš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Musíme sa zamerať na aktívnu podporu Ukrajiny, tvrdí Kukan

Autor: SITA, 13. mája 2014 06:47
Referendum v Luhansku a Donecku ilustračné foto Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 13. mája (WEBNOVINY) - Slovensko by sa malo zamerať na aktívnu podporu Ukrajiny a využiť svoje skúsenosti pri hľadaní diplomatického riešenia krízy, povedal po stretnutí s generálnou konzulkou Ukrajiny Oľgou Benč v Prešove europoslanec a bývalý minister zahraničných vecí Eduard Kukan.

Cieľom stretnutia, ktoré inicioval Kukan, bola diskusia o situácii na Ukrajine a jej možných dopadoch na východné Slovensko. Kukan sa tiež zaujímal o najčastejšie problémy, ktorým momentálne čelia ukrajinskí občania pri návšteve Slovenska.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU."Ukrajina je prioritou susedskej politiky EÚ, pri ktorej by Slovensko malo aktívne vystupovať. Len taký prístup nám umožní zmenšenie dopadov ukrajinskej krízy na tie oblasti Slovenska, ktoré sú na to najviac citlivé," povedal Kukan, ktorý je členom zahraničnopolitického výboru Európskeho parlamentu.

Pri otázke možného prílivu ukrajinských utečencov na Slovensko Kukan zdôraznil, že Slovensko by nemalo mať obavy z takejto situácie. "Pokiaľ by to bolo potrebné, v Európskej únii máme mechanizmy, ktoré môžeme v prípade zvýšenia žiadostí o azyl využiť," povedal exminister zahraničných vecí.

Kukan, ktorý bol v Európskom parlamente spravodajcom k finančnému nástroju susedskej politiky, sa tiež zaujímal o fungovanie cezhraničnej spolupráce medzi Slovenskom a Ukrajinou. "V Únii sme dokázali presadiť navŕšenie prostriedkov na projekty, ktoré by mali slúžiť rozvoju takejto spolupráce. Pevne verím, že tieto prostriedky prispejú k zvýšeniu našich spoločných aktivít. Mali by z toho prospech ako naše, tak aj ukrajinské firmy,” uzavrel po stretnutí Kukan.

Odporúčame:

Slovensko považuje referendá na Ukrajine za protiprávne

Rusi sa zbavovali rubľov, po referende klesli aj akcie

V Donecku chce nezávislosť 89 percent ľudí, v Luhansku viac

Dohoda o dodávkach plynu medzi Gazpromom a Čínou finišuje

Rusko uznáva výsledky referend o nezávislostiPridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy