Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oldrich

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kaliňák zvýši opatrenia, ktoré sú na hraniciach s Ukrajinou

Autor: SITA, 15. mája 2014 08:28
ukrajina Minister Kaliňák už avizoval, že prevádzači na ukrajinských hraniciach sú stále agresívnejší. (ilustračné foto) Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 15. mája (WEBNOVINY) - Zvýšené bezpečnostné opatrenia na našej východnej hranici by sa mali do leta rozšíriť aj o ďalšie úseky hranice. "Zatiaľ postačujú, ale máme v pláne sa ešte intenzívnejšie pripraviť, radi by sme ich rozšírili na ďalšie úseky," povedal po stredajšom rokovaní vlády minister vnútra Robert Kaliňák. Urobiť by tak chceli do leta.

Odporúčame:

Rusi okupujú ukrajinské hranice, Američania majú snímky

Kaliňák: Ukrajinskí prevádzači na hraniciach sú agresívnejšíPodľa ministra Kaliňáka s výnimkou zvýšenej vyzbrojenosti a agresivity prevádzačov iným hrozbám na hranici nečelíme. "Keď sa porátame s touto časťou organizovaného zločinu, ktorý nesúvisí s politickou situáciou, len sa im jednoduchšie pohybuje po území Ukrajiny, bude možné, aby sme opatrenia zmiernili," dodal. Situáciu v západnej časti Ukrajiny označil šéf rezortu vnútra za relatívne pokojnú.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU."Čo som mal kontakty, nedochádzalo tam ku konfliktom," uviedol. Podľa jeho slov konflikt u nášho východného suseda nemá etnickú ani náboženskú podstatu. "Z toho dôvodu nie sú splnené podmienky, aby dochádzalo k nejakým násilným vysťahovaniam obyvateľov," povedal Kaliňák. "V prípade, že nevznikne otvorený vojenský konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom, vlna utečencov nemá dôvod vzniknúť," dodal.

Minister Kaliňák sa vyjadril aj k povodňovej situácii na Slovensku. Podľa neho rezortné zložky situáciu podrobne monitorujú. "Keď sa situácia zdramatizuje, posilníme všetky naše jednotky, aby sme boli schopní reagovať," vyhlásil.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy