Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pri Hrašovíku vybuchol plyn, poškodil dva domy

Autor: SITA, 18. mája 2014 15:10, aktualizované: 18. mája 2014 19:38
V Bratislave unikal plyn, museli evakuovať bytovku Ilustračné foto Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

KOŠICE 18. mája (WEBNOVINY) – Poškodené autá a strechy na dvoch rodinných domoch, také sú následky sobotňajšieho výbuchu na vysokotlakovom rozvode plynu v obci Hrašovík pri Košiciach. Polícia už začala trestné stíhanie pre zločin poškodzovania cudzej veci a prečin všeobecného ohrozenia.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jána Mésarová, v sobotu okolo 17:00 z nezistených príčin explodovala vysokotlaková plynová rúra 1,5 metra pod zemou. "V blízkosti miesta havárie boli dva rodinné domy, pričom v jednom sa nachádzalo deväť osôb, z toho dve deti. Našťastie nebol nikto zranený," informoval v nedeľu dôstojník operačného strediska košických hasičov Roman Keruľ.


Odporúčame:

Pri Košiciach explodoval rozvod plynu, výbuch bol masívnyPodľa predbežného odhadu majiteľovi domu Petrovi Kubišovi z Hrašovíka vznikla na dome a aute škoda približne 20-tisíc eur. Tlaková vlna poškodila strechu a solárne zariadenie na dome a rozbila sklá na Škode Octavii. Majiteľom novostavby druhého poškodeného domu je Ondrej Bartoš z Družstevnej pri Hornáde, ktorý v čase výbuchu v dome nebol. Predbežnú škodu na jeho dome zatiaľ nestanovili.

Po sobotňajšom výbuchu vysokotlakového rozvodu plynu v obci Hrašovík pri Košiciach začnú v nedeľu podvečer plynári s postupným obnovovaním dodávok plynu pre domácnosti. Ako agentúru SITA informovala Ivana Zelizňáková zo spoločnosti SPP – distribúcia, následky výbuchu sú už odstránené. Plynári budú obnovovať dodávky plynu pre 2700 odberateľov z trinástich obcí okresu Košice - okolie v nedeľu aj v pondelok, pretože musia navštíviť každé odberné miesto. Príčina explózie zatiaľ nie je známa a na jej objasnení pracujú experti. Zatiaľ nie je vyčíslená ani spôsobená škoda.

"Táto udalosť nás nesmierne mrzí. Presná príčina mimoriadnej udalosti na plynovode zatiaľ nie je známa, určí ju až znalecká expertíza. V zmysle výsledkov expertízy naša spoločnosť odškodnení tých ľudí, ktorým v dôsledku havárie vznikla škoda na majetku," povedala Zelizňáková. Na odstránení následkov havárie pracovalo niekoľko desiatok zamestnancov Slovenského plynárenské priemyslu (SPP).

MS v hokeji sutazePridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety