Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Alexander

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Žilinský poslanec chcel detektorom lži očistiť svoje meno

Autor: SITA, 20. mája 2014 06:00
peniaze, korupcia Foto: Shutterstock
ŽILINA 20. mája (WEBNOVINY) – Žilinský mestský poslanec Patrik Groma chcel výsledkom z detektora lži očistiť svoje meno spájané s kauzou brania úplatkov pri prideľovaní mestských nájomných bytov.

Na pondelňajšom rokovaní žilinského zastupiteľstva prečítal čestné vyhlásenie a viacerých poslancov vyzval k podobnému kroku. Medzi poslancami to nemalo veľkú odozvu, Ján Púček však reagoval, že za peniaze mohol Groma vyšetrenie na detektore lži ovplyvniť.


Poslanec Groma tvrdí, že nikdy úplatok nezobral

"Čestne vyhlasujem, že som nikdy pri výkone poslanca Mestského zastupiteľstva v Žiline a poslanca Žilinského samosprávneho kraja nedal, neprijal a nežiadal úplatok. Čestne vyhlasujem, že som nikdy ako mestský poslanec a člen sociálnej, zdravotnej a bytovej komisie neprijal a nežiadal úplatok za sprostredkované pridelenie mestského nájomného bytu," povedal Groma s tým, že v Košiciach si dal toto čestné vyhlásenie overiť u notára a zároveň úspešne absolvoval detektor lži.


Odporúčame:

So žilinskými bytmi sa kšeftuje od roku 2003, tvrdí primátor

Žilinského poslanca rieši polícia, údajne bral úplatkySo žilinskými mestskými nájomnými bytmi sa podľa primátora Igora Chomu kšeftuje už od roku 2003, meno poslanca Patrika Gromu sa však v tejto súvislosti spomínalo doposiaľ len v kuloároch.

Podľa Chomu, ktorý sa opiera o vyšetrovanie Národnou kriminálnou agentúrou, ide o veľmi rozsiahle a dlhodobé podvody, do ktorých je zapletený aj jeden mestský poslanec a jedna zamestnankyňa mestského úradu a koncom marca začal vyšetrovateľ národnej protikorupčnej jednotky už aj trestné stíhanie pre zneužitie právomocí verejného činiteľa, branie úplatkov a podplácanie.


Podozrenia a informácie od občanov boli časté

peniaze, korupcia Foto: Shutterstock
Žilinská radnica podala v januári trestné oznámenie pre podozrenie brania úplatkov za prideľovanie mestských nájomných bytov. Takto pridelené byty boli potom ďalej prenajímané tretím osobám.

"Podali sme trestné oznámenie, môžem len potvrdiť, že meno, ktoré sa spomína v trestnom oznámení, je meno jedného poslanca Mestského zastupiteľstva v Žiline. A neuškodí možno nikomu, keď poviem, že tie podozrenia a informácie od občanov tu stále boli," povedal Choma v januári a dodal, že za ním chodí veľa ľudí, ktorí potrebujú riešiť bytovú otázku.

"A mnohokrát prichádzajú ľudia, ktorí nevedia splácať nájom za byt preto, lebo splácajú úver, ktorí si museli zobrať, aby mohli dať úplatok za to, že dostanú nájomný byt. Nebyť podnetu od jedného človeka, ktorý je dokonca ochotný dosvedčiť to, že niekto z úradníkov si od neho vypýtal peniaze, neboli by sme schopní podať takéto trestné oznámenie," dodal žilinský primátor.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety