Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Kotlebovým mesačníkom Náš kraj sa polícia nebude zaoberať

Autor: SITA, 20. mája 2014 16:44
Na proteste proti Kotlebovi spálili kópie mesačníka Náš kraj Pred úradom Banskobystrického samosprávneho kraja odporcovia Kotlebu hromadne pálili noviny s prvkami propagácie fašizmu. Banská Bystrica, 13. apríl 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička
BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Polícia nezačne trestné stíhanie pre prečin popierania a schvaľovania holokaustu v súvislosti s vydaním mesačníka Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Náš kraj.

Februárové číslo mesačníka BBSK nájdete ---------------------------> TU."Na základe odborného vyjadrenia, zadovážených dôkazov a vzhľadom na to, že v danom prípade neboli naplnené zákonné znaky skutkovej podstaty uvedeného prečinu, vyšetrovateľ vec odmietol. Nie je dôvod na začatie trestného stíhania," povedala agentúre SITA banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Polícia vydanie mesačníka preverovala po tom, ako jej ho na ďalšie konanie odstúpila Okresná prokuratúra Banská Bystrica.

kotleba Titulná strana mesačníka BBSK Náš kraj. Foto: www.vucbb.sk


Mesačník Náš kraj neobsahoval žiadne informácie o činnosti organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK, krajských poslancov či o dôležitých udalostiach v kraji, ale väčšina článkov bola venovaná županovi Marianovi Kotlebovi a jeho názorom, a tiež útokom na krajské zastupiteľstvo či predchádzajúce vedenie kraja bez vyjadrenia protistrany.

Na titulke bol článok Marian Kotleba oslobodil Úrad BBSK o tom, že 14. marca, "v deň slávneho 75. výročia slovenskej štátnosti," dal Kotleba z budovy Úradu BBSK zvesiť vlajku Európskej únie. V čísle bol aj článok o úspechoch slovenského štátu z rokov 1939 – 1945, kde sa písalo napríklad to, že za prezidenta Tisa "sa žilo ako v nebi", rozhovor s Kotlebom nazvaný Sto dní boja proti politickej mafii či článok Marian Kotleba bojuje za bezpečnosť, v ktorom sa občania mohli dočítať, ako Kotleba preveril informáciu o ilegálnej chovnej stanici psov.

Odporúčame aj:

Na proteste proti Kotlebovi spálili kópie mesačníka Náš kraj

Kotleba v mesačníku BBSK oslavuje slovenský štát, tvrdí SaS

Kotlebov mesačník BBSK s rečami o Tisovi bude riešiť polícia

Poslanci prelomili Kotlebovo veto, ukončili provizórium

Mesačník Banskobystrického kraja vyvolal búrlivú diskusiuMS v hokeji sutazePridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety