Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Nováky zažili najväčšie cvičenie za desať rokov

Autor: SITA, 27. mája 2014 14:19
Chemický podnik v Novákoch má za sebou veľké cvičenie Chemický podnik v Novákoch má za sebou najväčšie havarijné cvičenie za ostatných desať rokov. Tri hasičské jednotky, policajti a zamestnanci zasahovali pri simulovanom úniku chlóru do ovzdušia. Spoločnosť Fortischem a. s. prevádzkuje závod chemickej výroby v Novákoch od roku 2012. Nováky, 27. máj 2014. Foto: SITA/ENERGOCHEMICA TRADING a. s.
NOVÁKY 27. mája (WEBNOVINY) - Chemický podnik v Novákoch má za sebou najväčšie havarijné cvičenie za posledných desať rokov.

Tri hasičské jednotky, policajti a zamestnanci dnes dopoludnia zasahovali pri simulovanom úniku chlóru do ovzdušia. Prostredníctvom rozhlasu boli o úniku nebezpečnej látky informovaní aj obyvatelia Novák a Zemianskych Kostolian s dodatkom, že nejde o skutočný poplach.

Obrazom: Chemický podnik v Novákoch má za sebou veľké cvičenieZávod prešiel kompletnou kontrolou

Úlohou cvičenia bolo preveriť havarijný plán a súčinnosť medzi jednotlivými účastníkmi výcviku. Podľa manažérky pre komunikáciu spoločnosti Fortischem Anny Vojtekovej si overili dodržiavanie bezpečnostných opatrení pri vzniku a likvidácii následkov mimoriadnej udalosti v prevádzke.

Počas simulovanej havárie zároveň odskúšali monitoring nebezpečných látok, kamerový systém a precvičili používanie prostriedkov na varovanie a vyrozumenie obyvateľstva. V čase výcviku bola čiastočne uzatvorená cesta I. triedy v okolí podniku, dopravné obmedzenia sa podľa Vojtekovej zaobišli bez kolízií.

Chemický podnik v Novákoch má za sebou veľké cvičenie Foto: SITA/ENERGOCHEMICA TRADING a. s.Cvičenie každý mesiac

Havarijné cvičenie absolvujú zamestnanci jednotlivých prevádzok chemického podniku pravidelne každý mesiac. Veľké celopodnikové precvičenie mimoriadnej situácie podľa havarijného plánu sa naposledy konalo v Nováckych chemických závodoch, a. s. v konkurze v roku 2011, vtedy pri simulovanom úniku propylénoxidu.

Spoločnosť Fortischem a. s. prevádzkuje závod chemickej výroby v Novákoch od roku 2012. Dnes už bývalé Novácke chemické závody sa vyprofilovali ako výrobca produktov pre ďalšie spracovanie v rôznych odvetviach priemyslu.

Chemický podnik v Novákoch má za sebou veľké cvičenie Foto: SITA/ENERGOCHEMICA TRADING a. s.


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety