Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Športovci na Paneurópskej vysokej škole majú zelenú

Autor: WBN/PR, 23. mája 2014 15:29
Foto: PEVŠ
BRATISLAVA 23. mája (WBN/PR) - Paneurópska vysoká škola ponúka okrem kvalitného vzdelania s medzinárodným uplatnením tiež kvalitné športové a kultúrne zázemie. Je ideálnou akademickou pôdou pre aktívnych športovcov na rôznych úrovniach, ktorým poskytuje zaujímavé benefity. Individuálny študijný plán, kredity za športovú činnosť, či možnosti v rámci Vysokoškolského športového klubu Paneurópa (VŠK Paneurópa).

Paneurópska vysoká škola vychádza v ústrety (nielen) vrcholovým športovcom napríklad poskytnutím individuálneho študijného plánu, ktorý zohľadňuje ich tréningovo-súťažné časové potreby, či trvanie sezóny. PEVŠ motivuje špičkových športovcov k štúdiu aj finančne. Výška štipendia pre najlepších reprezentantov školy dosahuje až dve tretiny výšky školného.

Od akademického roku 2014/15 začína na Paneurópskej vysokej školy pôsobiť Ústav telesnej a kultúrnej výchovy. Jeho hlavnou úlohou je integrovať šport a kultúru ako pevnú súčasť vysokoškolského štúdia, a to najmä formou voliteľného predmetu. Študenti tak majú možnosť využiť výhody individuálneho študijného plánu, ale tiež získať každý semester dva kredity za športovú činnosť.

Vysokoškolský športový klub Paneurópa združuje viacero športových odvetví, ktorým sa študenti môžu aktívne venovať pod dozorom špičkových trénerov od amatérskej, až po profesionálnu úroveň. Práve pre športovcov najvyššej úrovne pripravila špeciálnu ponuku zvýhodnených podmienok pre štúdium na jednej zo svojich fakúlt (Fakulta práva, psychológie, ekonómie a podnikania, masmédií, informatiky).

Hokejový klub Paneuropa Kings postúpil hneď v premiérovom ročníku česko-slovenskej vetvy Európskej hokejovej ligy až do finále. Vďaka tomuto úspechu preto pripravila PEVŠ špeciálny balík pre kvalitných hokejistov, ktorí by chceli spojiť štúdium na prestížnej vysokej škole s pokračovaním v hokejovej kariére na univerzitnej úrovni. Benefitmi je spomínané až dvojtretinové štipendium, individuálny študijný plán, bezplatné tréningy, zápasy a transfery, profesionálny tréner a realizačný tím, ale tiež ďalšie výhody ako splátkový kalendár na školné, či dva kredity za hokej v rámci štúdia.

Podobné balíky sú k dispozícii aj pri iných športoch. Ženský volejbalový tím VŠK Paneurópa obsadil v tohtoročnej Extralige štvrté miesto. Aktívne funguje tiež klub aikida (pod vedením držiteľa štvrtého danu, majstra Vladimira Sheparneva), či jazdectva.

Individuálne podporuje Paneurópska vysoká škola aj ďalších športovcov. Medzi študentmi nechýba najlepšia slovenská plavkyňa K. Listopadová, svetové plážové volejbalistky N.Dubovcová, D.Nestarcová, šachová majsterka Slovenska A. Briestenská, či tenistky L. Juríková a N. Vajdová.

Paneurópska vysoká škola pripravila ideálne podmienky pre športové talenty, ktoré chcú zladiť kvalitné vzdelanie so športovou kariérou a v tomto smere bude naďalej pokračovať .

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety