Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Traja mŕtvi v Prešove sú zrejme obeťami žiarlivosti

Autor: SITA, 25. mája 2014 07:16, aktualizované: 25. mája 2014 14:44
mŕtvola, zbraň, náboj Foto: Shutterstock

PREŠOV 25. mája (WEBNOVINY) – Motívom tragickej nočnej streľby v Prešove, po ktorej sú traja mladí ľudia mŕtvi, bola s najväčšou pravdepodobnosťou žiarlivosť. Podľa polície pravdepodobný strelec 26-ročný Drahomír R. najprv v aute na parkovisku zastrelil svoju bývalú priateľku 20-ročnú Václavu Ch. a 27-ročného Richarda G. a potom obrátil zbraň proti sebe.


Strieľal zblízka

Polícia vyslala v sobotu všetky svoje zložky na Ulicu Hurbanistov, lebo jej na linku 158 nahlásili o 21:35 streľbu. Prešovskí kriminalisti na mieste zistili, že páchateľ tam zo samonabíjacej pištole značky Taurus Brasil kalibru 9 milimetrov najmenej jedenásťkrát z bezprostrednej blízkosti vystrelil na Richarda a Václavu, sediacich v aute Seat Cordoba.

Mladú ženu zasiahla jedna rana do hlavy a muž mal viacnásobné strelné poranenia na hrudníku - obaja na mieste podľahli zraneniam. "Z doposiaľ zistených skutočností je pravdepodobne páchateľom 26-ročný Drahomír R. z Prešova, ktorý po usmrtení Richarda a Václavy v aute si následne sám spôsobil strelné poranenie hlavy, na následky ktorého po prevoze do nemocnice zomrel," dodala prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.


Strelcom bol bývalý priateľ mŕtvej

Policajti zistili, že Drahomír bol bývalým priateľom Václavy, s ktorou sa asi pred mesiacom rozišiel. Zbraň mal legálne, splnil všetky zákonom stanovené podmienky. "Policajný zbor nedisponoval žiadnymi informáciami, ktoré by naznačovali spáchanie vyššie uvedeného skutku, to znamená, že neevidujeme žiadne trestné oznámenie ani iné podnety od poškodených a im blízkych osôb, že by sa im podozrivá osoba vyhrážala alebo ich inak ohrozovala na živote a zdraví," uviedla hovorkyňa.

Krajský vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. Urobili obhliadku miesta činu, kde zaistili viacero stôp a iné veci, ktoré súvisia s trestným konaním. Vypočuli aj viacerých svedkov a urobili previerky kamerových systémov v Prešove, aby zistili pohyb osôb pred skutkom a počas neho. "V tejto chvíli polícia skúma a vyhodnocuje zaistené dôkazy, vrátane výstupov zo súdnoznaleckej pitvy," uviedla Migaľová. O tragickej udalosti informovali pozostalých, pričom asistoval policajný duchovný.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety