Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Gašparovič bol na Pražskom hrade, Zeman ho pozval poľovať

Autor: SITA, 27. mája 2014 08:36, aktualizované: 27. mája 2014 14:26
Končiaci prezident Ivan Gašparovič je spolu s manželkou v Česku na svojej poslednej oficiálnej návšteve zahraničia.
gasparovic zeman Sprava: Prezident SR Ivan Gašparovič a prezident ČR Miloš Zeman Foto: SITA/Jozef Jakubčo
PRAHA 27. mája (WEBNOVINY) - Dobré vzťahy medzi Slovenskom a Českou republikou by sa mohli ešte vylepšiť v oblasti obchodnej spolupráce či spoločných investícií, myslí si slovenský prezident Ivan Gašparovič. "Vidíme možnosť v tom, že by sme mohli mať spoločné investície aj v tretích krajinách, pretože Slovensko dnes dokáže investovať aj v zahraničí," povedal v utorok Gašparovič na Pražskom hrade počas spoločnej tlačovej besedy s českou hlavou štátu Milošom Zemanom.


Posledná návšteva zahraničia

"Aj keď je všetko dobré, nič nebráni tomu, aby to bolo lepšie. Či už v oblasti investícií, obchodnej spolupráce, kde náš obchodný obrat s Českou republikou je viac ako 15 miliárd eur," povedal slovenský prezident. "Zhodli sme sa aj na tom, že Slovensko a Česká republika potrebujú širšiu spoluprácu v rámci našich ozbrojených síl, preto dnes spolu rokovali aj ministri obrany," dodal Gašparovič.

Ivan Gašparovič je spolu s manželkou v Česku na svojej poslednej oficiálnej návšteve v zahraničí. "Bol a je dobrý priateľ Českej republiky a vo svojej funkcii vykonal veľmi veľa, aby sa ďalej rozvíjali vzťahy medzi oboma krajinami," vyhlásil český prezident.


Prezident dostal pozvánku na poľovačku

Zeman pozval Gašparoviča aj na poľovačku. "Pozval som pána prezidenta Gašparoviča na lov do Lánskej obory, ktorá je so svojimi tromi tisícmi hektárov najväčším stredoeurópskym revírom. Aby sa mu lepšie lovilo, venoval som mu dnes dvoje poľovnícke topánky a jeden ďalekohľad, a aby to pani Gašparovičovej nebolo ľúto, venoval som jej jeden menší ďalekohľad, aby mohla svojho manžela sledovať pri love," povedal Zeman. "Pozvanie som prijal, ale na Lány už nebudem chodiť s puškou, ale s fotografickým aparátom," podotkol Gašparovič.

Prezident Zeman tiež vyhlásil, že blahoželá Slovensku k tomu, že má euro. "Chcel by som vyjadriť závisť, že Slovensko vstúpilo do eurozóny oveľa skôr ako Česká republika, ktorá o tom iba uvažuje, uvažuje a uvažuje," uviedol. Podľa Zemana sa vždy vytyčuje päťročný horizont na prijatie eura. "Ako viete z definície horizontu, je to myslená čiara, ktorá sa od vás vzďaľuje rovnakým tempom, ako sa k nej približujete. Dúfam, že sa nám v tejto oblasti podarí Slovensko dobehnúť," uzavrel.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety