Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pri Michalskej bráne sa dá opäť čítať pod holým nebom

Autor: SITA, 30. mája 2014 07:35
Letná čitáreň U Červeného raka sa teší obľube Foto: SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Letnú čitáreň U červeného raka pod Michalskou bránou v Bratislave opäť otvorili pre verejnosť. Pre návštevníkov pripravili predstavenia, kultúrne podujatia a sprievodné programy, chýbať nebudú ani literárne podvečery.

Predstavia sa tiež umelci z oblasti tanca, hudby či divadla. Čitáreň je otvorená každý deň od 10:00 do 20:00, v sobotu do 18:00. Informovala o tom Martina Halušková z bratislavského magistrátu, podľa ktorej si návštevníci v letnej čitárni tiež môžu prečítať noviny a časopisy, využiť wi-fi zónu či relaxovať v zelenom prostredí uprostred mesta.

Obrazom: Letná čitáreň U Červeného raka sa teší obľube


V prvej polovici tohtoročnej sezóny pripravila Mestská knižnica v Bratislave v letnej čitárni tri hlavné projekty. Prvým je utorkový projekt Čítajme slovenskú literatúru. Počas podvečerov slovenskí spisovatelia osobne predstavia svoje nové knihy, literárne podujatia oživia aj hudobné vstupy vážnej a folkovej hudby. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na Ľubomíra Feldeka, Luciu Slatinskú, Petra Krištúfka, Paper Moon Trio, Duo Harvanovci, Juraja Červenáka, Pavla Vilikovského či Janu Juráňovú.

Letná čitáreň U Červeného raka sa teší obľube Foto: SITA/Diana Černáková


"Druhým projektom je štvrtkové Vlnenie U červeného raka, respektíve multižánrové spojenie hudby a humoru na javisku. Projekt predstaví talentovaných umelcov najrôznejších umeleckých oblastí, ako je tanec, hudba, divadlo či literatúra," informovala Halušková s tým, že poéziu či prózu by mali interpretovať živým, vtipným a súčasným spôsobom.

Návštevníci tak budú môcť vidieť Vrbovských víťazov, španielsky tanec a hudbu Ponte Pardo, dramatizované čítanie Faktor merde, Dalibora Kociana, Longital či Silné reči. V rámci tretieho projektu Folklór U červeného raka sa môžu návštevníci tešiť napríklad na SĽUK či Kobylku.

Bližšie informácie o ďalších podujatiach sú na internetovej stránke www.mestskakniznica.sk a na stránke mesta www.bratislava.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy