Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Roman, Romana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Pri Michalskej bráne sa dá opäť čítať pod holým nebom

Autor: SITA, 30. mája 2014 07:35
Letná čitáreň U Červeného raka sa teší obľube Foto: SITA/Diana Černáková
BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Letnú čitáreň U červeného raka pod Michalskou bránou v Bratislave opäť otvorili pre verejnosť. Pre návštevníkov pripravili predstavenia, kultúrne podujatia a sprievodné programy, chýbať nebudú ani literárne podvečery.

Predstavia sa tiež umelci z oblasti tanca, hudby či divadla. Čitáreň je otvorená každý deň od 10:00 do 20:00, v sobotu do 18:00. Informovala o tom Martina Halušková z bratislavského magistrátu, podľa ktorej si návštevníci v letnej čitárni tiež môžu prečítať noviny a časopisy, využiť wi-fi zónu či relaxovať v zelenom prostredí uprostred mesta.

Obrazom: Letná čitáreň U Červeného raka sa teší obľube


V prvej polovici tohtoročnej sezóny pripravila Mestská knižnica v Bratislave v letnej čitárni tri hlavné projekty. Prvým je utorkový projekt Čítajme slovenskú literatúru. Počas podvečerov slovenskí spisovatelia osobne predstavia svoje nové knihy, literárne podujatia oživia aj hudobné vstupy vážnej a folkovej hudby. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na Ľubomíra Feldeka, Luciu Slatinskú, Petra Krištúfka, Paper Moon Trio, Duo Harvanovci, Juraja Červenáka, Pavla Vilikovského či Janu Juráňovú.

Letná čitáreň U Červeného raka sa teší obľube Foto: SITA/Diana Černáková


"Druhým projektom je štvrtkové Vlnenie U červeného raka, respektíve multižánrové spojenie hudby a humoru na javisku. Projekt predstaví talentovaných umelcov najrôznejších umeleckých oblastí, ako je tanec, hudba, divadlo či literatúra," informovala Halušková s tým, že poéziu či prózu by mali interpretovať živým, vtipným a súčasným spôsobom.

Návštevníci tak budú môcť vidieť Vrbovských víťazov, španielsky tanec a hudbu Ponte Pardo, dramatizované čítanie Faktor merde, Dalibora Kociana, Longital či Silné reči. V rámci tretieho projektu Folklór U červeného raka sa môžu návštevníci tešiť napríklad na SĽUK či Kobylku.

Bližšie informácie o ďalších podujatiach sú na internetovej stránke www.mestskakniznica.sk a na stránke mesta www.bratislava.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety