Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Ambróz

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Bratislava má ekoautíčko, ktoré vyčistí Staré Mesto

Autor: SITA, 27. mája 2014 12:15, aktualizované: 27. mája 2014 16:25
Bratislavu bude čistiť ekoautíčko, premávať bude po centre Mesto Bratislava sa postarala o ďalšiu 'atrakciu' - autíčko na elektrický pohon, ktoré bude čistiť ulice historického Starého Mesta. Bratislava, 27. máj 2014. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 27. mája (WEBNOVINY) - Mesto Bratislava sa postaralo o ďalšiu atrakciu. Tentoraz sa v nej spája užitočnosť, ekologický prístup a zaujímavý dizajn.

Ulice hlavného mesta totiž bude čistiť unikátne autíčko na elektrický pohon, ktoré bude premávať najmä po pešej zóne v historickom Starom Meste. O čistotu staromestských ulíc sa pritom bude denne starať aj sedemčlenná upratovacia čata. O novinkách v oblasti upratovania agentúru SITA informovala staromestská hovorkyňa Alexandra Obuchová.

Obrazom: Bratislavu vyčistí ekoautíčko, brázdiť bude historické centrum


Nový čistiaci stroj bude ulice Starého Mesta upratovať sedem dní v týždni. "Stroj nasadzujeme do ulíc Starého Mesta v tom najvhodnejšom čase, začína sa letná sezóna, ktorá znamená aj viac ľudí v uliciach pešej zóny. Keďže autíčko funguje na elektrickú energiu, je ekologické a šetrné k životnému prostrediu, finančne výhodnejšie a taktiež veľmi tiché. Vďaka svojej veľkosti navyše bez problémov vyčistí aj ťažšie dostupné miesta alebo úzke uličky Starého Mesta," uviedla starostka Starého Mesta Tatiana Rosová.

Čistiace auto je poháňané lítiovou batériou a obsluhovať ho budú dvaja šoféri. Na jedno nabitie čistiaci stroj vydrží upratovať osem hodín s rýchlosťou 5 až 10 kilometrov za hodinu, priblížila Obuchová.

Bratislavu bude čistiť ekoautíčko, premávať bude po centre Foto: SITA/Ján Slovák


O čistotu v uliciach Starého Mesta sa bude po novom starať aj "čistiaca čata". Pri upratovaní sa bude striedať 14 zamestnancov spoločnosti Staromestská a. s., označení budú vestami s logom mestskej časti. Denne sa v staromestských uliciach vystriedajú siedmi zametači, ktorí budú centrum Bratislavy upratovať od 12:00 do 19:00.

"Ich úlohou je zabezpečiť poriadok v najproblematickejších lokalitách v Starom Meste. Kým doteraz nám čistotu zabezpečovala iba dodávateľská firma na základe fixného rozpisu, teraz vieme flexibilnejšie reagovať aj na podnety obyvateľov a riešiť aktuálne problémy," povedala starostka.

Bratislavu bude čistiť ekoautíčko, premávať bude po centre Foto: SITA/Ján Slovák


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy