Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovensko stála olympijská kandidatúra skoro 60-tisíc eur

Autor: SITA, 27. mája 2014 18:27
hokej, olympiáda Foto: SITA/AP
ŽILINA 27. mája (WEBNOVINY) – Príprava spoločnej poľsko-slovenskej olympijskej kandidatúry ZOH Krakov 2022 stála Slovensko približne 58-tisíc eur.

Podľa Petra Kubicu z Úradu Žilinského samosprávneho kraja, na ktorého území sa mali organizovať olympijské súťaže v alpskom lyžovaní, išlo o náklady na založenie a fungovanie záujmového združenia Slovenský prípravný výbor ZOH Krakov 2022 ako aj na dopravnú štúdiu či prieskum verejnej mienky. Celú sumu dotoval prípravnému výboru štát, z krajského rozpočtu nešlo ani euro.


Investície do výstavby cestnej infraštruktúry nebudú ohrozené

Podľa predsedu Žilinského samosprávneho kraja a zároveň šéfa Slovenského prípravného výboru ZOH Krakov 2022 Juraja Blanára rozbehnuté investície do výstavby cestnej infraštruktúry nebudú stiahnutím olympijskej kandidatúry ohrozené.

Odporúčame aj:

Olympiáda na Slovensku nebude, Krakov stiahol kandidatúru

Olympijskú kandidatúru má posúdiť generálna prokuratúra"Z hľadiska infraštruktúry má Slovenská republika naplánované do roku 2022 postupnú výstavbu tých diaľnic a rýchlostných ciest, aby to postačovalo na usporiadanie jednej šestnástiny olympijských hier, ktorá sa mala uskutočniť v lyžiarskom stredisku Jasná. Či už je to vybudovanie rýchlostnej cesty R3 v určitých úsekoch alebo dobudovanie diaľnice D1 s prepojením až na Ivachnovú, to všetko dnes beží, takže z tohto pohľadu to nemá žiaden dopad na pokračovanie výstavby infraštruktúry," povedal Blanár.

Ohrozená však je rekonštrukcia areálu Akadémie ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši, ktorý mal byť olympijskou dedinou. " Bola to jedna z najväčších plánovaných investícií. Dnes už azda môžeme skonštatovať, že rekonštrukcia akadémie sa bude musieť uberať iným smerom a rezort ministerstva obrany bude musieť nájsť iné zdroje na túto rekonštrukciu," dodal Blanár.


Podľa šéfa prípravného výboru výsledok referenda treba rešpektovať

"Výsledok referenda v meste Krakov jasnou rečou potvrdil, že obyvatelia, to znamená 70 percent tých, čo sa v nedeľu zúčastnili na platnom referende, odmietli kandidatúru Krakova, čo je v tomto prípade rozhodujúce. Je potrebné zdôrazniť, že kandidatúru podávajú mestá a nie štáty Poľsko alebo Slovensko, čiže tá hlavná ťarcha je na meste. Ak voliči odmietli túto kandidatúru, tak je to potrebné rešpektovať," povedal Blanár s tým, že v pondelok oficiálnym listom kontaktoval predsedníčku prípravného výboru poľskej strany a zároveň viceprimátorku Krakova Magdalenu Srokovú a požiadal ju o oficiálne stanovisko poľskej strany.

Slovenský prípravný výbor ZOH Krakov 2022 je záujmovým združením právnických osôb zastúpených Žilinským samosprávnym krajom, Slovenským olympijským výborom, mestom Liptovský Mikuláš a obcou Demänovská dolina.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy