Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Vlasta

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Prokurátor podal sťažnosť voči prepusteniu Salmanovovcov

Autor: SITA, 28. mája 2014 21:55
kladivo Foto: ilustračné-SITA/AP
BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) – Špecializovaný trestný súd dnes rozhodol o prepustení obžalovaných podnikateľov otca Sergeja a syna Alexandra Salmanovovcov z väzby, ale na slobodu sa ešte nedostali.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry totiž podal sťažnosť proti rozhodnutiu súdu, lebo s jeho rozhodnutím sa nestotožňuje. "Zvlášť za situáciu, ktorá naposledy vznikla 22. mája 2014 na hlavnom pojednávaní, na ktorom obžalovaný Sergej Salmanov verbálnymi a neverbálnymi prejavmi hrozil svedkyni Márii Z. priamo počas jej výsluchu," dodala hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.


Dôvody väzby pominuli

Podľa názoru súdu však dôvody väzby pominuli. "Do rozhodnutia najvyššieho súdu o sťažnosti prokurátora zostávajú obaja obžalovaní vo väzbe," povedala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Katarína Kudjáková.

Odporúčame aj:

Otec Salmanov uplácal daniarov, dosvedčil na súde svedok

Daniarka od Salmanovovcov podľa jej slov zasponzorovala SmerSergej Salmanov so synom Alexandrom čelia obžalobe z uplácania bývalej riaditeľky daňového úradu v Šamoríne Márie Z. za to, že zabezpečí bezproblémové vyplácanie nadmerných daňových odpočtov pre ich firmy.

Podľa údajnej dohody mala dostávať desiatok s nadmerných daňových vratiek, čo jej celkovo vyšlo na 290-tisíc eur, z ktorých si 50-tisíc prevzala. Mária Z. na pojednávaní všetko potvrdila. Rovnako priznala, že jej dal Sergej Salmanov 33-tisíc eur, ktoré odovzdala ako sponzoring pre stranu Smer-SD, aby sa stala šéfkou daňového úradu.Sergej Salmanov mal korumpovať daniarov

Aj bývalý spoločník Sergeja Salmanovova Ľubomír S. tvrdil na súde, že sprostredkovane vedel o tom, že jej pomohol k funkcii. "On (Sergej Salmanov -poznámka SITA) za Máriu Z. zaplatil nejaké peniaze. Viem, že to vybavoval veľmi dlho. Zháňal kontakty na rôznych miestach. Neorientoval sa na nejakú konkrétnu politickú stranu, ale hľadal nejakého silného človeka, ktorý je schopný vybaviť pre Máriu Z. toto miesto a zabetónovať ju tam," povedal Ľubomír S.

Video: Podnikateľov Salmanovovcov zachytilo pri čine video


Práve tento svedok dal polícii medializovanú nahrávku z kancelárie Sergeja Salmanovova, kde si údajne s daniarkou dohadovali podrobnosti, ako si preberie províziu. Obžalovaný podnikateľ Sergej Salmanov podľa jeho bývalého obchodného partnera korumpoval pracovníkov viacerých daňových úradov.

Ľubomír S. na súde vyhlásil, že Sergej Salmanov pomohol peniazmi k získaniu funkcie nielen bývalej šéfke Daňového úradu v Šamoríne Márii Z., ale už roky predtým aj bývalej šéfke daňového úradu vo Veľkom Mederi Zite B.

"Podľa toho, čo mi povedal Sergej Salmanov, tak zaplatil zhruba bývalých milión slovenských korún za to, aby získala to miesto riaditeľky daňového úradu, aby kryla tie spoločnosti, ktoré tam robili tie odpočty DPH," povedal Ľubomír S. pred senátom Špecializovaného trestného súdu.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety