Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Súd vysvetlil, prečo rozhodol o prepustení Salmanovovcov

Autor: SITA, 29. mája 2014 14:39
salmanov Podnikateľov Salmanovovcov zachytilo ,v akcii' video. Foto: Youtube.com
BRATISLAVA 29. mája (WEBNOVINY) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) vo štvrtok vysvetlil, prečo v stredu vyhovel žiadosti o prepustenie z väzby podnikateľov otca Sergeja a syna Alexandra Salmanovovcov, obžalovaných z podplácania.

Súd postupoval podľa predchádzajúceho rozhodnutia najvyššieho súdu. Ten jasne vymedzil dôvody pokračovania kolúznej väzby, teda stíhania podnikateľov za mrežami z obavy, že by mohli ovplyvňovať svedkov.

Odporúčame aj:

Prokurátor podal sťažnosť voči prepusteniu Salmanovovcov

Otec Salmanov uplácal daniarov, dosvedčil na súde svedok

Daniarka od Salmanovovcov podľa jej slov zasponzorovala SmerDôvodom tejto väzby bola potreba vypočuť konkrétnych svedkov na súde. "Títo svedkovia už boli na hlavnom pojednávaní vypočutí," upozornila hovorkyňa ŠTS v Pezinku Katarína Kudjáková. Pôvodný dôvod väzby teda pominul. Podľa Úradu špeciálnej prokuratúry dôvody väzby naďalej trvajú, s rozhodnutím ŠTS sa nestotožňuje a jeho prokurátor proti nemu podal sťažnosť. O tej rozhodne najvyšší súd, obžalovaní teda zatiaľ zostávajú vo väzbe minimálne do jeho rozhodnutia.

Video: Podnikateľov Salmanovovcov zachytilo pri čine videoDaniarku Salmanovovci podplácali

ŠTS tvrdí, že na ponechanie obžalovaných podnikateľov Salmanovovcov vo väzbe nestačí ani tvrdenie, že Sergej Salmanov na pojednávaní verbálnymi a neverbálnymi prejavmi hrozil svedkyni – bývalej riaditeľke Daňového úradu v Šamoríne Márii Z. Tá aj na súde potvrdila, že ju podplácali, aby zabezpečila bezproblémové vyplácanie nadmerných daňových odpočtov pre ich firmy.

Po tom, ako ŠTS vyhovel žiadosti podnikateľov o prepustenie z väzby, podal dozorujúci prokurátor sťažnosť a vo vyjadrení pre médiá padla aj zmienka o spomínanej hrozbe. "S rozhodnutím sudcu sa nestotožňujem zvlášť za situácie, ktorá naposledy vznikla 22. mája 2014 na hlavnom pojednávaní, na ktorom obžalovaný Sergej S. verbálnymi a neverbálnymi prejavmi hrozil svedkyni Márii Z. priamo počas jej výsluchu," tlmočila slová prokurátora hovorkyňa Úradu Špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.


Tvrdenia svedkyne neboli podložené dôkazmi

Súd však takéto konanie obžalovaných nezaregistroval. "Svedkyňa súdu nič neoznámila a svedkom takéhoto správania obžalovaných nebol ani nikto v pojednávacej miestnosti, vrátane prokurátora," vyhlásila hovorkyňa ŠTS v Pezinku Katarína Kudjáková s tým, že súd tieto tvrdenia svedkyne nevyhodnotil ako dôveryhodné.

"Ide o osamotené tvrdenia svedkyne, po výsluchu na hlavnom pojednávaní, nepodporené žiadnymi inými dôkazmi, ktoré sami o sebe nemôžu zakladať dôvody na ďalšie trvanie väzby," dodala hovorkyňa Kudjáková.

Sergej Salmanov so synom Alexandrom čelia obžalobe z uplácania bývalej riaditeľky daňového úradu v Šamoríne Márie Z. za zabezpečenie bezproblémového vyplácanie nadmerných daňových odpočtov pre ich firmy. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety