Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Lívia

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Expremiérka Radičová by mohla na čele SDKÚ-DS nahradiť Freša

Autor: SITA, 30. mája 2014 06:12
sdku Posledné týždne čelí predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo kritike. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) – Prezídium SDKÚ-DS sa dohodlo, že do konca januára sa bude konať mimoriadny kongres strany, ktorý bude riešiť aj personálne otázky. Po rokovaní prezídia však takáto informácia od predstaviteľov strany nezaznela.

Podľa informácií agentúry SITA sa mimoriadny kongres môže konať už na jeseň, ak sa nebudú dodržiavať vnútrostranícke dohody. O dva týždne sa bude vnútrostraníckou situáciou zaoberať aj Ústredná rada SDKÚ-DS.

Odporúčame aj:

Fedor ostáva podpredsedom SDKÚ, strana potrebuje reštart

SDKÚ zažíva voľný pád, zhodnotil situáciu v strane politológ

SDKÚ čaká mimoriadny kongres, Pavol Frešo sám neodstúpiAk bude v strane pokračovať nespokojnosť s predsedom Pavlom Frešom, na mimoriadnom kongrese sa bude voliť aj nový predseda, i keď Frešo má mandát na štyri roky a bol zvolený v roku 2012. Kritika Freša v strane sa ozýva už niekoľko týždňov.


Nahradiť by ho mohla Radičová

V strane zaznievajú hlasy, že by ho mohla nahradiť Iveta Radičová, ale spomína sa aj meno podpredsedu strany Martina Fedora, ktorý pôvodne avizoval, že odstúpi po eurovoľbách z podpredsedníckeho postu práve pre nesúhlas s Frešom.

Frešo s Fedorom v stredu po rokovaní prezídia prezentovali, že do týždňa sa majú v strane dohodnúť na veciach, ktoré treba prioritne riešiť. Podľa informácií agentúry SITA má ísť o personálne zmeny v ústrednej kancelárii SDKÚ-DS, zvolenie predsedu poslaneckého klubu, ktorého SDKÚ-DS nemá od decembra. Kritici Pavla Freša požadujú, aby bol spracovaný program strany s nosnými témami, nové stanovy, ale aj príchod nových tvárí do SDKÚ-DS.


Fedor chce byť členom tímu strany

Frešo v stredu večer povedal, že nie je to v súčasnosti v strane o tom, či príde o funkciu predsedu. "Je to o tom, či SDKÚ-DS dokáže napĺňať, čo má v generálnej línii od kongresu napísané. Ponúkať svoje hodnoty v každých voľbách a byť úspešný. Chceme, aby naše hodnoty našli odozvu vo verejnosti, získali sme na to mandát a mohli ich realizovať," zdôraznil Frešo.

Fedor zas deklaroval, že chce byť členom tímu strany, ktorá bude predstavovať vecnú a racionálnu politiku. "Vo vedení strany sa rozprávame, kto môže takú politiku reprezentovať. Musíme predkladať riešenia a nápady," povedal.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety