Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Oto

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Festival v tržnici priniesol aj fialový prostredník

Autor: Webnoviny.sk, 30. mája 2014 10:46
Festival Tutti Frutti v tržnici predstaví aj veľký prostredník Festival Tutti Frutti slávnostne otvoril český umelec David Černý. Preslávil ho najmä fialový prostredník (na snímke), ktorý bol v októbri 2013 nasmerovaný na Pražský hrad. Bratislava, 28. máj 2014. Foto: SITA/Festival Tutti Frutti/Braňo Bibel
BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) - V bratislavskej "Novej tržnici" na Trnavskom mýte je v plnom prúde netradičný festival Tutti Frutti.

Festival v stredu slávnostne otvoril český umelec David Černý, ktorého preslávila najmä fialová socha vztýčeného prostredníka, ktorú umiestnili na na Vltavu v centre Prahy v októbri minulého roka, aby symbolicky smerovala na Pražský hrad a vyjadrila umelcov nesúhlas s vládou Miloša Zemana.

Obrazom: Festival Tutti Frutti v tržnici predstavil aj veľký prostredník


Vďaka podujatiu, ktoré na Trnavskom mýte bude prebiehať do piatka 30. júna si túto sochu môžu vychutnať aj slovenskí "diváci", a to priamo v budove tržnice.

Podujatie Tutti Frutti spája umenie a každodenný život tradičnej bratislavskej tržnice, informovala o tom Dana Vitálošová z PR festivalu. "Kultúrnymi aktivitami a projektmi chce festival upriamiť pozornosť odbornej aj laickej verejnosti k tomuto výnimočnému miestu, jeho pozícii a funkcii v priestore mesta," uviedla Dana Vitálošová.

Festival Tutti Frutti v tržnici predstaví aj veľký prostredník Návštevníci festivalu Tutti Frutti v tržnici na bratislavskom Trnavskom mýte. Bratislava, 28. máj 2014. Foto: SITA/Festival Tutti Frutti/Braňo Bibel


Pokračovala: "Názov podujatia ironickým a hravým spôsobom odkazuje nielen na pôvodnú funkciu tržnice ako paláca ovocia a zeleniny, ale aj na diverzitu činností a aktivít, ktoré rozšíria a obohatia ponúkaný sortiment," uviedla Čížková s tým, že projekt robia v spolupráci s mestskou časťou Nové Mesto a EKO-podnikom verejnoprospešných služieb, ktorý je správcom tržnice.

Video: "Gesto" českého umelca Davida Černého, ktorý zavítal aj na festival Tutti Frutti


Cieľom festivalu je ukázať tržnicu v novom svetle a predstaviť ju ako miesto s potenciálom pre sociálny, ekonomický a kultúrny rozvoj mestskej časti. Festival sa uskutoční počas plnej prevádzky tržnice. Má tak poskytnúť príležitosť zažiť súčasné umenie v podnetnom kontexte verejného priestoru, mimo tradičných galérií.

Festival Tutti Frutti v tržnici predstaví aj veľký prostredník Pohľad na tržnicu na Trnavskom mýte počas festivalu Tutti Frutti. Bratislava, 28. máj 2014. Foto: SITA/Festival Tutti Frutti/Braňo Bibel


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy