Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Festival v tržnici priniesol aj fialový prostredník

Autor: Webnoviny.sk, 30. mája 2014 10:46
Festival Tutti Frutti v tržnici predstaví aj veľký prostredník Festival Tutti Frutti slávnostne otvoril český umelec David Černý. Preslávil ho najmä fialový prostredník (na snímke), ktorý bol v októbri 2013 nasmerovaný na Pražský hrad. Bratislava, 28. máj 2014. Foto: SITA/Festival Tutti Frutti/Braňo Bibel
BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) - V bratislavskej "Novej tržnici" na Trnavskom mýte je v plnom prúde netradičný festival Tutti Frutti.

Festival v stredu slávnostne otvoril český umelec David Černý, ktorého preslávila najmä fialová socha vztýčeného prostredníka, ktorú umiestnili na na Vltavu v centre Prahy v októbri minulého roka, aby symbolicky smerovala na Pražský hrad a vyjadrila umelcov nesúhlas s vládou Miloša Zemana.

Obrazom: Festival Tutti Frutti v tržnici predstavil aj veľký prostredník


Vďaka podujatiu, ktoré na Trnavskom mýte bude prebiehať do piatka 30. júna si túto sochu môžu vychutnať aj slovenskí "diváci", a to priamo v budove tržnice.

Podujatie Tutti Frutti spája umenie a každodenný život tradičnej bratislavskej tržnice, informovala o tom Dana Vitálošová z PR festivalu. "Kultúrnymi aktivitami a projektmi chce festival upriamiť pozornosť odbornej aj laickej verejnosti k tomuto výnimočnému miestu, jeho pozícii a funkcii v priestore mesta," uviedla Dana Vitálošová.

Festival Tutti Frutti v tržnici predstaví aj veľký prostredník Návštevníci festivalu Tutti Frutti v tržnici na bratislavskom Trnavskom mýte. Bratislava, 28. máj 2014. Foto: SITA/Festival Tutti Frutti/Braňo Bibel


Pokračovala: "Názov podujatia ironickým a hravým spôsobom odkazuje nielen na pôvodnú funkciu tržnice ako paláca ovocia a zeleniny, ale aj na diverzitu činností a aktivít, ktoré rozšíria a obohatia ponúkaný sortiment," uviedla Čížková s tým, že projekt robia v spolupráci s mestskou časťou Nové Mesto a EKO-podnikom verejnoprospešných služieb, ktorý je správcom tržnice.

Video: "Gesto" českého umelca Davida Černého, ktorý zavítal aj na festival Tutti Frutti


Cieľom festivalu je ukázať tržnicu v novom svetle a predstaviť ju ako miesto s potenciálom pre sociálny, ekonomický a kultúrny rozvoj mestskej časti. Festival sa uskutoční počas plnej prevádzky tržnice. Má tak poskytnúť príležitosť zažiť súčasné umenie v podnetnom kontexte verejného priestoru, mimo tradičných galérií.

Festival Tutti Frutti v tržnici predstaví aj veľký prostredník Pohľad na tržnicu na Trnavskom mýte počas festivalu Tutti Frutti. Bratislava, 28. máj 2014. Foto: SITA/Festival Tutti Frutti/Braňo Bibel


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety