Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Zlatica

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Most-Híd mení logo, chystá aj personálnu výmenu vo vedení

Autor: SITA, 30. mája 2014 13:52
bugar zitnanska Zľava: Predseda strany Most-Híd Béla Bugár a Lucia Žitňanská, ktorá by sa mala stať podpredsedníčkou strany. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) – Most-Híd by mal zmeniť logo strany. Z loga má vypadnúť slovné spojenie "strana spolupráce". Nahradiť ho má spojenie "občianska strana".

Takúto zmenu by v sobotu mala odobriť Republiková rada. Ako povedal v piatok pre agentúru SITA László Solymos, definitívna zmena by mala byť odsúhlasená na sneme. Podľa neho zmena loga však neznamená, že strana sa mení zo strany spolupráce na občiansku stranu. "Spolupráca je naše krédo, ktoré zostáva. V logu sa to zmení, pretože chceme vybudovať občiansku stranu s jasnými postojmi," povedal s tým, že Most-Híd zároveň pracuje na občianskej vízii, čo je stranícky dlhodobý program.

Republiková rada strany Most-Híd by mala v sobotu odobriť personálnu výmenu vo vedení strany. Poslankyňa NR SR Lucia Žitňanská, ktorá len nedávno vstúpila do strany Most-Híd, by sa mala stať podpredsedníčkou tejto parlamentnej strany. Zároveň vo funkcii by mal skončiť podpredseda Rudolf Chmel, ktorý je tiež poslancom parlamentu.

"Žitňanská by mala byť republikovou radou kooptovaná ako podpredsedníčka strany. Chmel skončí s funkciou, ale zostáva v strane, v klube a v parlamente," povedal Solymos s tým, že o tejto zmene uvažovali už dlhšie. Stranu potom na jeseň čaká snem, ktorý má túto výmenu potvrdiť.

Žitňanská bola do roku 2012 podpredsedníčkou SDKÚ-DS. Po tom, čo neuspela s kandidatúrou na post predsedu strany, ponuku zostať podpredsedníčkou odmietla. Žitňanská v decembri 2013 odišla napokon z SDKÚ-DS. Nedávno vstúpila do Most-Híd i do jej poslaneckého klubu. Chmel bol podpredsedom Most-Híd od vzniku strany.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety