Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Urban

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Rodina sa definuje zvnútra, nie zvonku, vraví Poliačik

Autor: SITA, 1. júna 2014 07:30
martin poliacik Poslanec SaS Martin Poliačik. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) - Rodina sa definuje zvnútra, nie zvonku, povedal v závere 8. dňa 35. schôdze parlamentu poslanec za SaS Martin Poliačik. "Láska nie je papier. Rodina sa definuje zvnútra, nie zvonku. Ak by papier od štátu alebo cirkvi oddivočil všetkých, tak tu nemáme týrané ženy a deti. Oni sú týraní v manželstvách," konštatoval Poliačik.

Reagoval tak na slová poslancov, ktorí spolužitie bez manželstva označili za život na divoko. "Keby my niekto povedal, že žijem pred manželstvom s mojou Hankou na divoko, koleduje si o facku. Čo je divokého na tom, že zdieľam jednu domácnosť s niekým, koho milujem? Na to nepotrebujem papier od štátu alebo cirkvi, aby som sa oddivočil," poznamenal poslanec liberálov.

Odporúčame aj:

Výbor novelu ústavy neschválil, Smer nemal dostatok hlasov

Poliačik chce zabrániť volebným paradoxom, Osuský moratóriuZadefinovaním manželstva do ústavy ako jedinečného zväzku medzi mužom a ženou sa Slovensko podľa Poliačika kultúrne viac priblíži putinovskej byzancii ako vyspelému západu. "Čo spôsobí definícia manželstva tak, ako je napísaná? Čo sa týka existujúcich manželstiev, nespôsobí nič. Efekt zákona bude nula, nebudeme mať menej týraných detí, menej týraných manželiek, menej rozvodov a vyššiu pôrodnosť. Ale ak v budúcnosti bude chcieť niekto riešiť iné zväzky ako manželské a zabezpečiť im právnu ochranu, som presvedčený, že taký návrh bude okamžite posunutý na ústavný súd, či to nie je v rozpore s ústavou," vysvetlil.

Poslanci v piatok rozprave k novele ústavy o zmenách justícii a ochrane manželstva venovali celý rokovací deň, z 13 písomne prihlásených poslancov zatiaľ vystúpili štyria.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety