Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Etela

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Deň detí bude patriť ZOO, v Bratislave pokrstia malú hrošicu

Autor: SITA, 31. mája 2014 07:30
hroch libérijský Veľký deň bude mať v sobotu spolu s deťmi i malá hrošica Dášenka, ktorú počas osláv Dňa detí pokrstia. Foto: vies.sk
BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) - Víkend v Bratislave bude patriť oslavám Medzinárodného dňa detí. Pripravený je pre ne program či súťaže v Medickej záhrade, do sveta rozprávok najmenších prenesú postavičky z predstavení v Mestskom divadle P.O. Hviezdoslava a tešiť sa môžu aj na krst malej hrošice Dášenky v bratislavskej ZOO. Svoj sviatok budú môcť deti osláviť aj na pikniku na Divokej vode v bratislavskom Čunove, program pripravili aj obyvatelia z ružinovských Ostredkov.


Deti čaká spev aj tanec

Deň detí ratolesti oslavujú v nedeľu 1. júna. Oslavy sa však začnú už o deň skôr. V ZOO Bratislava malých návštevníkov v sobotu privíta Majster "N" a maskoti z TV Minimax, príde aj cirkusový klaun či kúzelník. Zatancovať si budú môcť deti s tanečníkmi z The Pastels, Jumbo Chicks či Estrellas Dance Group. Zaspievať príde speváčka LeRa či zoskupenie La Musica.

Veľký deň bude mať v sobotu spolu s deťmi i malá hrošica Dášenka, ktorú počas osláv Dňa detí pokrstia. Oslavovať sa bude aj v Medickej záhrade v Starom Meste. Staromestská záhrada sa v sobotu zmení na veľké ihrisko a zábavný park, pozýva deti na podujatie staromestská hovorkyňa Alexandra Obuchová. Brány záhrady sa otvoria o 10:00, deti sa môžu tešiť na pukance a cukrovú vatu zadarmo. Domov môžu odísť s obrázkom namaľovaným na tvári či s fotografiou na pamiatku. Chýbať nebude ani divadelné predstavenie, súťaže či tvorivé dielne.


Obrazom: Milý prírastok v bratislavskej ZOO, narodila sa hrošicaŠportové hry aj vedecké pokusy

Program pre deti nepripravujú len organizácie a samosprávy. Na oslavu Medzinárodného dňa detí v sobotu pozývajú aj obyvatelia ružinovských Ostredkov. Od 10:00 do 18:00 je pre návštevníkov pripravená akcia plná zážitkov pre deti aj dospelých, pozýva na podujatie jedna z obyvateliek Ostredkov a organizátorka Marcela Piloušková. Pre deti pripravili športové hry, súťaže i vedecké pokusy. Svoju kreativitu detičky zúročia v tvorivých dielňach či na umeleckých workshopoch. Návštevníci sa tiež budú môcť zapojiť do pokusu o vytvorenie rekordu v kreslení na chodník. "Hlavným motívom podujatia sú však myšlienky vytvárania sídliskovej komunity, znovupoužívanie vecí a vzájomná pomoc," priblížila Piloušková. Na akcii sa predstavia umelci tvoriaci z recyklovaných materiálov.

Zbaviť sa nepotrebných vecí či nájsť zaujímavé kúsky bude možné na susedskom bazáre. Nevyužívané veci budú môcť ľudia v sobotu darovať aj do zbierky, ktorá potom pomôže ľuďom v núdzi alebo si z nej vyberú umelci tvoriaci z recyklovaných materiálov. "Sme presvedčení, že každá vec sa stáva zbytočnou len preto, že sa práve nachádza na nesprávnom mieste - a že aj tá najväčšia zbytočnosť môže niekomu inému urobiť radosť alebo dokonca veľmi pomôcť," dodali organizátori podujatia.

Odporúčame aj:

Poznáme meno rozkošného hrošíčatka z bratislavskej ZOO

Bratislavská ZOO má 20 kilový prírastok, narodil sa hrošík
Divadlo pripravilo svet rozprávok

Oslavy sviatku všetkých detí budú v nedeľu pokračovať v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Do sveta rozprávok deti prenesú spievajúce Tri prasiatka. Ako dopadne príbeh o troch prasiatkach a ich dobrodružstvách si môžu deti pozrieť v nedeľu o 14:00. Okrem toho si deti budú môcť z divadla odniesť aj darčeky z tomboly. Stačí, aby vyplnili na predstavení kartičky a z nich neskôr tri prasiatka Ňuf, Nif a Ňaf vylosujú výhercov detských knižiek, plyšových hračiek či Lego stavebnice.

To však nie je všetko, na detské predstavenie pozýva mestské divadlo deti aj v pondelok 2. júna. Do sveta mágie a kúziel ich prenesie kúzelnícka rodinka - otec Čáry, mama Máry a syn Fuk. Deň detí budú môcť ratolesti osláviť aj na Divokej vode v Čunove, kde pre nich Bratislavský samosprávny kraj pripravil ďalšie zo série podujatí Piknik&Bike.


V Bojniciach bude pre deti vstup zadarmo

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v nedeľu 1. júna bude vstup do bojnickej ZOO pre deti do 15 rokov zadarmo. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Ministerstva životného prostredia SR Maroš Stano. ZOO otvorí svoje dvere pre návštevníkov o 9:00. Pripravený je aj zaujímavý program. Na viacerých miestach v ZOO budú jej pracovníci rozprávať o zvieratách a tiež predvedú niekoľko živých ukážok.

Návštevníci budú mať napríklad možnosť dotknúť sa orangutana alebo krokodíla a pozrieť si predstavenie so slonmi. Pri vchode dostanú všetci návštevníci mapku s vyznačenými atrakciami. Deti budú môcť na jednotlivých stanovištiach zbierať pečiatky ako potvrdenie o tom, že atrakcie navštívili. Vo výtvarnej dielni s názvom Maľujeme zvieratká môžu súťažiť o najkrajší obrázok. Atmosféru podporí aj vystúpenie hudobnej skupiny Subina.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety