Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Deti sa môžu počas svojho dňa zabaviť na Bratislavskom hrade

Autor: SITA, 31. mája 2014 12:49
Bratislavský hrad Bratislavský hrad Foto: Archív: SITA, AP

BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) - Kancelária Národnej rady SR už túto nedeľu 1. júna pozýva verejnosť na Bratislavský hrad, ktorý otvorí svoju náruč hlavne deťom a ich rodičom. Od 10:00 do 16:00 pripravil parlament v areáli hradu bohatý program.

Na pódiu (Čestné nádvorie pri soche Svätopluka) vystúpi s hudobným programom Základná umelecká škola Exnárova Bratislava. Popoludní vystúpi detský folklórny súbor Čečinka a Bratislavské bábkové divadlo pripravilo pre deti predstavenie Perníková chalúpka. Nádvorie hradu bude patriť historickému šermu v podaní Skupiny URSUS.

Odporúčame aj:

Deň detí bude patriť ZOO, v Bratislave pokrstia malú hrošicuV paláci hradu čakajú na deti tvorivé dielne, kde si budú môcť vyrobiť šperky z drôtu a korálok, vytvoriť bábky do bábkového divadla s tematikou Bratislavského hradu, a pre mamičky a oteckov vyrobiť kráľovské mafinové kvety z papiera a aranžérskych stužiek. Nájdu tu aj maľovanie na tvár a pre mamičky sme pripravili dekoratívne líčenie. Zvieratká z balónov a všeličo iné vymodeluje deťom balónový kúzelník.

Východná terasa bude príťažlivá pre najmenšie deti, ktoré tu nájdu nafukovací hrad, šmykľavku a vystúpenie Sokoliarskej skupiny Sv. Bavona z Banskej Bystrice. Tie smelšie sa budú môcť odfotografovať s dravcami na rukách. Rozprávkové postavičky Snehulienku, princa, Šmolka a Šmoulinku, stredovekého šaša stretnú deti v celom areáli hradu.

Na Západnej terase si môžu deti vyskúšať jazdu na elektrických motorkách a čakať na nich budú aj skákacie atrakcie.

20 stanovíšť v Sade Janka Kráľa

Medzinárodný deň detí oslávia v bratislavskej Petržalke celodenným podujatím. Rodinná akcia Na palube jednorožca bude v nedeľu 1. júna v Sade Janka Kráľa a blízkom obchodnom centre od 10:00 do 17:00. Informovala o tom Petržalka na svojej internetovej stránke.

Registrované deti dostanú informačný leták a hraciu kartu, s ktorou budú môcť absolvovať 20 stanovíšť rozmiestnených po celom Sade Janka Kráľa. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získajú deti na zadnú stranu hracej karty pečiatku. Deti, ktoré absolvujú všetky stanovištia, zaradia do žrebovania o ceny. Organizátori pripravili pre návštevníkov aj ukážky techniky a tiež ukážky práce policajtov, hasičov a zásahových jednotiek horskej služby, záchranky, vojakov či kynológov.

O pohodlie a zábavu detí sa bude počas celého dňa starať viac ako 150 ľudí. Organizátori pripravili tiež sprievodné atrakcie, ako napríklad cirkusový a hiphopový workshop či bubnovú školu. Deti sa môžu okrem workshopov tešiť aj na nafukovacie hrady, čitáreň, fotenie v kostýmoch a kreslenie na chodník. Minulý rok prišlo stráviť Medzinárodný deň detí na rodinnú akciu približne 3 500 ľudí. Veľkú celodennú akciu organizuje v rámci tretieho ročníka projektu Na palube jednorožca združenie Moonlight camp.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety