Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Miloš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Tender za 15 miliónov eur, ktorý riešil aj ÚVO, zrušili

Autor: SITA, 2. júna 2014 16:00
peniaze, euro ilustračné foto Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva zrušilo verejnú súťaž za predpokladaných 15 miliónov eur. Ide o súťaž na propagačné materiály a tlačiarenské služby, oznámenie o vyhlásení tendra rezort zverejnil ešte v októbri 2013.


Rezort súťaž zrušil

Ministerstvo chcelo v súťaži centrálne obstarať materiály a služby sebe aj svojim organizáciám. Napokon však rezort súťaž zrušil. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa totiž zaoberal námietkami k súťaži, ktoré podali dvaja navrhovatelia, a to proti vylúčeniu uchádzačov zo súťaže.

Úrad vydal rozhodnutie "odstrániť protiprávny stav", a to zrušiť rozhodnutie o vylúčení uchádzača. Úrad ministerstvu nariadil zaradiť vylúčených späť do procesu verejného obstarávania a znovu vyhodnotiť splnenie podmienok účasti uchádzačov. Rozhodnutie vydal ÚVO ešte v marci, zverejnené je na internetovej stránke úradu.


Tender vyhlásia rovnakým postupom

"Verejná súťaž Propagačné materiály, tlačiarenské služby a distribúcia bola prehodnotená verejným obstarávateľom a boli zistené okolnosti, ktoré menili rozsah predmetu zákazky, z tohto dôvodu bola predmetná súťaž zrušená," reagoval hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák. Dodal, že po spracovaní zmenených okolností, teda obsahu, rozsahu a podmienok vyhlásia obstarávanie tým istým postupom.

ÚVO vyhovel aj ďalšej námietke proti vylúčeniu uchádzača, a to pri súťaži rezortu školstva v predpokladanej hodnote tri milióny eur na kancelárske tonery a tonerové náplne. "Verejná súťaž na kancelárske tonery a tonerové náplne prebieha a verejný obstarávateľ podľa rozhodnutia ÚVO opätovne vyhodnocuje splnenie podmienok účasti, presne v súlade s rozhodnutím ÚVO," uvádza hovorca rezortu školstva Kaliňák. Ďalšie podrobnosti k súťaži podľa neho nie je možné poskytnúť.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety