Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Aurel

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Tender za 15 miliónov eur, ktorý riešil aj ÚVO, zrušili

Autor: SITA, 2. júna 2014 16:00
peniaze, euro ilustračné foto Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva zrušilo verejnú súťaž za predpokladaných 15 miliónov eur. Ide o súťaž na propagačné materiály a tlačiarenské služby, oznámenie o vyhlásení tendra rezort zverejnil ešte v októbri 2013.


Rezort súťaž zrušil

Ministerstvo chcelo v súťaži centrálne obstarať materiály a služby sebe aj svojim organizáciám. Napokon však rezort súťaž zrušil. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa totiž zaoberal námietkami k súťaži, ktoré podali dvaja navrhovatelia, a to proti vylúčeniu uchádzačov zo súťaže.

Úrad vydal rozhodnutie "odstrániť protiprávny stav", a to zrušiť rozhodnutie o vylúčení uchádzača. Úrad ministerstvu nariadil zaradiť vylúčených späť do procesu verejného obstarávania a znovu vyhodnotiť splnenie podmienok účasti uchádzačov. Rozhodnutie vydal ÚVO ešte v marci, zverejnené je na internetovej stránke úradu.


Tender vyhlásia rovnakým postupom

"Verejná súťaž Propagačné materiály, tlačiarenské služby a distribúcia bola prehodnotená verejným obstarávateľom a boli zistené okolnosti, ktoré menili rozsah predmetu zákazky, z tohto dôvodu bola predmetná súťaž zrušená," reagoval hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák. Dodal, že po spracovaní zmenených okolností, teda obsahu, rozsahu a podmienok vyhlásia obstarávanie tým istým postupom.

ÚVO vyhovel aj ďalšej námietke proti vylúčeniu uchádzača, a to pri súťaži rezortu školstva v predpokladanej hodnote tri milióny eur na kancelárske tonery a tonerové náplne. "Verejná súťaž na kancelárske tonery a tonerové náplne prebieha a verejný obstarávateľ podľa rozhodnutia ÚVO opätovne vyhodnocuje splnenie podmienok účasti, presne v súlade s rozhodnutím ÚVO," uvádza hovorca rezortu školstva Kaliňák. Ďalšie podrobnosti k súťaži podľa neho nie je možné poskytnúť.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy