Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Hilda

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Tender za 15 miliónov eur, ktorý riešil aj ÚVO, zrušili

Autor: SITA, 2. júna 2014 16:00
peniaze, euro ilustračné foto Foto: Shutterstock
BRATISLAVA 2. júna (WEBNOVINY) - Ministerstvo školstva zrušilo verejnú súťaž za predpokladaných 15 miliónov eur. Ide o súťaž na propagačné materiály a tlačiarenské služby, oznámenie o vyhlásení tendra rezort zverejnil ešte v októbri 2013.


Rezort súťaž zrušil

Ministerstvo chcelo v súťaži centrálne obstarať materiály a služby sebe aj svojim organizáciám. Napokon však rezort súťaž zrušil. Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) sa totiž zaoberal námietkami k súťaži, ktoré podali dvaja navrhovatelia, a to proti vylúčeniu uchádzačov zo súťaže.

Úrad vydal rozhodnutie "odstrániť protiprávny stav", a to zrušiť rozhodnutie o vylúčení uchádzača. Úrad ministerstvu nariadil zaradiť vylúčených späť do procesu verejného obstarávania a znovu vyhodnotiť splnenie podmienok účasti uchádzačov. Rozhodnutie vydal ÚVO ešte v marci, zverejnené je na internetovej stránke úradu.


Tender vyhlásia rovnakým postupom

"Verejná súťaž Propagačné materiály, tlačiarenské služby a distribúcia bola prehodnotená verejným obstarávateľom a boli zistené okolnosti, ktoré menili rozsah predmetu zákazky, z tohto dôvodu bola predmetná súťaž zrušená," reagoval hovorca ministerstva školstva Michal Kaliňák. Dodal, že po spracovaní zmenených okolností, teda obsahu, rozsahu a podmienok vyhlásia obstarávanie tým istým postupom.

ÚVO vyhovel aj ďalšej námietke proti vylúčeniu uchádzača, a to pri súťaži rezortu školstva v predpokladanej hodnote tri milióny eur na kancelárske tonery a tonerové náplne. "Verejná súťaž na kancelárske tonery a tonerové náplne prebieha a verejný obstarávateľ podľa rozhodnutia ÚVO opätovne vyhodnocuje splnenie podmienok účasti, presne v súlade s rozhodnutím ÚVO," uvádza hovorca rezortu školstva Kaliňák. Ďalšie podrobnosti k súťaži podľa neho nie je možné poskytnúť.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy