Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Michaela, Michal

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Glváč by pozval ukrajinského ministra obrany na rokovanie V4

Autor: SITA, 3. júna 2014 13:58
Ukrajina ilustračné foto Foto: SITA/AP
BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) - Rokovanie ministrov obrany krajín Visegrádskej štvorky (V4) by sa mohlo v budúcnosti konať aj za účasti ukrajinského ministra obrany. Navrhol to slovenský minister obrany Martin Glváč počas utorkového stretnutia s rezortnými kolegami z V4 v Bruseli.

Stretol sa s nimi pred začiatkom oficiálneho zasadnutia ministrov obrany členských krajín NATO. O rokovaní informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková.

Viac o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.
Mohli by diskutovať o spolupráci

Slovenský, český, maďarský minister obrany a poľský štátny podtajomník zároveň potvrdili záujem na účasti Ukrajiny v bojovej skupine V4. "Spoločne by sme mohli prediskutovať viaceré formy spolupráce, nielen účasť Ukrajiny v bojovej skupine V4, na ktorej sme sa zhodli," uviedol minister Glváč. Dodal, že počas slovenského predsedníctva V4 bude dôležité, aby sa naplánované projekty zmenili na konkrétne.

Podľa štátneho podtajomníka poľského ministra obrany Roberta Kupieckeho je spolupráca Ukrajiny v rámci bojovej skupiny V4 signálom aj pre Európsku úniu. Maďarský minister obrany Csaba Hende informoval, že s Ukrajinou už diskutovali o tom, ako by mohli prispieť.


Súhlasil aj český minister obrany

Dôležitosť spoločného projektu bojovej skupiny V4 potvrdil na rokovaní aj český minister obrany Martin Stropnický. "Tento projekt je pre nás prioritou," zdôraznil. Zároveň navrhol, aby Ukrajina predložila aj konkrétne návrhy jej príspevkov, s ktorými by sa mohla do tohto projektu zapojiť.

Predstavitelia rezortov obrany dnes na stretnutí potvrdili spoločný záujem na spojení certifikačného cvičenia bojovej skupiny a NATO cvičenia Trident Juncture 2015. Minister Glváč na stretnutí poďakoval za doterajšie predsedníctvo Maďarska a deklaroval záujem plynule nadviazať na doterajšiu úspešnú spoluprácu. Počas slovenského predsedníctva, ktoré sa začína 1. júla 2014, by mal byť vypracovaný plán spoločných cvičení krajín V4.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Učitelia prešli zo štrajkovej pohotovosti do stupňovaného štrajku. Myslíte si, že oprávnene?
Áno, za svoju prácu by mali byť určite lepšie ohodnotení a aj do školstva by malo ísť viac peňazí
Štrajk nepodporujem, za ich prácu a veľa voľných dní si vyššie platy nezaslúžia
Nezaujíma ma to, mám dosť svojich starostí
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy