Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Bohdana

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Slovensko je pripravené poskytnúť Lešť pre cvičenia NATO

Autor: SITA, 3. júna 2014 18:29
Lešť Foto: ilustračné - SITA/Ján Viazanička
BRATISLAVA 3. júna (WEBNOVINY) - Slovenská republika je pripravená poskytnúť svoje výcvikové centrum Lešť na výcvik vojakov členských krajín NATO. Minister obrany SR Martin Glváč o tom v utorok informoval svojich rezortných kolegov na stretnutí ministrov obrany Severoatlantickej aliancie v Bruseli.

"Naším príspevkom je aj letisko Sliač, ktoré je trvalo k dispozícii pre úlohy kolektívnej obrany Severoatlantickej aliancie, taktiež naša infraštruktúra, logistické a vzdelávacie kapacity ako aj ďalšie výcvikové zariadenia," uviedol šéf slovenského rezortu obrany.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate ----> TU.Minister Glváč dodal, že všetky ponuky budú vyhodnotené a aliancia prijme tie, ktoré budú v danej chvíli najpotrebnejšie. O stretnutí ministrov informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Balleková.

Odporúčame aj:

USA pre krízu na Ukrajine pošlú viac vojakov do Európy

Nového ukrajinského prezidenta Porošenka inaugurujú v sobotu

Kyjev odštartoval protiteroristickú operáciu v Slovjansku

Obama priletel do Európy, s Putinom sa zrejme nestretneMinistri obrany v utorok rokovali aj s ukrajinským ministrom obrany Mychajlo Kovaľom. "Postoj všetkých krajín k dianiu na Ukrajine zostáva rovnaký, neuznávame násilné pripojenie Krymu k Rusku," povedal minister Glváč.

Predstavitelia rezortov obrany sa dnes venovali aj rozpočtom určeným na obranu. NATO naďalej apeluje na výdavky na obranu vo výške dvoch percent HDP, obranné výdavky Slovenska sa však pohybujú na úrovni približne jedného percenta HDP.

Zároveň NATO pripomína, že 20 percent z pridelených rozpočtov by malo ísť na modernizáciu a výzbroj. "My sa týmto smerom uberáme a za posledné dva roky sme objem financií na modernizáciu zdvojnásobili," povedal šéf slovenského rezortu obrany. Potvrdil, že na stretnutí boli šéfovia rezortov obrany NATO informovaní aj o finančnej pomoci európskym krajinám zo strany Spojených štátov amerických. "Samozrejme nevieme zatiaľ podrobnosti, len dnes o tom informoval americký prezident vo Varšave," uviedol Glváč.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety