Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Dalibor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Ficov výrok o vojakoch je zmätkom v hlave, reagovala NOVA

Autor: SITA, 6. júna 2014 06:23
Robert Fico Predseda vlády Robert Fico vyvolal svojím výrokom o cudzích vojakoch na Slovensku vlnu diskusie. (archívne foto) Foto: SITA/Peter Kičák
BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Výrok predsedu vlády SR Roberta Fica, v ktorom prirovnal možnosť pôsobenia vojsk NATO na území Slovenska k okupácii Československa vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968, považuje hnutie NOVA za nešťastný a možno z neho dedukovať úplný hodnotový zmätok v premiérovej hlave. Uviedol to vo svojom stanovisku šéf hnutia NOVA Daniel Lipšic.

Odporúčame:

SDKÚ pobúrili Ficove reči o vojakoch, mal by sa ospravedlniť

Fico si nevie predstaviť, že by u nás boli cudzí vojaci
Smutná vizitka predsedu vlády

"Jednak nedokáže rozlíšiť tak diametrálne odlišné vojenské aliancie ako bola Varšavská zmluva a NATO. Súčasne nevidí rozdiel medzi okupáciou štátu bez vedomia a súhlasu jeho predstaviteľov a snahou zabezpečiť bezpečnosť štátu s pomocou spojencov, na základe rozhodnutia žiadosti predstaviteľov štátu," uviedol Lipšic. Podľa NOVA je to smutná vizitka predsedu vlády, ktorá však znižuje dôveryhodnosť Slovenska v očiach jeho spojencov.

Hnutie NOVA tvrdí, že bezpečnostná situácia v Európe sa radikálne zmenila a Slovensko musí prijať nevyhnutné kroky, aby sa nestalo súčasťou oblasti nestability. "Predseda vlády však odmieta základňu NATO i zvyšovanie výdavkov na obranu a súčasne svojimi neuváženými výrokmi znižuje dôveryhodnosť štátu. Odmietame takéto hazardovanie s národno-štátnymi záujmami Slovenskej republiky," reagovalo hnutie NOVA na výroky premiéra Fica.


Premiérove slová hodnotil aj odborník

K slovám premiéra na adresu vojakov NATO sa vo štvrtok vyjadril aj Riaditeľ Centra pre európske a severoatlantické vzťahy Róbert Ondrejcsák, ktorý ich považuje za veľmi nešťastné a nesprávne.

Premiér Fico vyhlásil, že si nevie predstaviť, že by na našom území boli cudzí vojaci na základniach. "Neviem si predstaviť, že by tu boli protiraketové stanice, ktoré by opatrovali zahraniční vojaci," povedal v stredu po rokovaní vlády. VIAC SA DOČÍTATE V TOMTO ČLÁNKU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety