Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Vodiči, pozor na víkendové obmedzenia dopravy na diaľniciach

Autor: SITA, 6. júna 2014 16:58, aktualizované: 6. júna 2014 17:04
dialnica Foto: SITA

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) - Národná diaľničná spoločnosť (NDS) upozorňuje vodičov na viaceré víkendové obmedzenia. Na diaľnici D1 medzi Trenčínom a Nemšovou budú vymieňať od soboty mostný uzáver, začnú sa aj opravy nerovností na vozovke v úseku D1 Trnava - Hlohovec.


Vymenia mostný uzáver

Na obmedzenia sa cez víkend musia pripraviť aj vodiči v Bratislave. Opravovať totiž budú aj úsek diaľnice D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina v smere do Petržalky. Agentúru SITA o tom informoval hovorca NDS Marcel Jánošík.

Na moste diaľnice D1 medzi Trenčínom a Nemšovou v smere do Nemšovej začnú v sobotu vymieňať mostný uzáver. Most sa nachádza nad riekou Váh blízko Skalky nad Váhom. Doprava tu bude obmedzená od soboty 7. júna od 18:00 do 21. júna do 18:00. Uzavretý tu v tom čase bude celý jazdný pás, doprava bude presmerovaná do druhého jazdného pásu, ktorý bude obojsmerný.


Robia nové koberce

Nerovnosti na vozovke od soboty budú opravovať aj v úseku diaľnice D1 medzi Trnavou a Hlohovcom. Až do piatku 13. júna tu budú frézovať povrch cesty a následne pokladať nový asfaltový koberec. Obmedzený bude na približne štyroch kilometroch ľavý (rýchly) jazdný pruh, doprava bude presmerovaná do voľného pruhu.

Cez víkend bude obmedzená doprava aj v Bratislave, pred tunelom Sitina. Pre frézovanie cesty a kladenie nového mikrokoberca bude od soboty od 07:00 do nedele 15:00 uzavretý ľavý jazdný pruh v úseku medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina v smere do Petržalky. Doprava bude presmerovaná do voľného jazdného pruhu.

Dopravu v Bratislave obmedzia cyklistické preteky

Dopravu v Bratislave cez víkend obmedzia cyklistické preteky. Na obmedzenia sa musia vodiči pripraviť v sobotu od 12:30 do 14:00 počas 58. ročníka medzinárodných cyklistických pretekov Okolo Slovenska. Práve v tomto čase budú prechádzať cyklisti po trase od Vodného diela Čunovo smerom na Rusovce, cez Dolnozemskú, Most Apollo, Prístavnú, Landererovu a Čulenovu ulicu až do cieľa k nákupnému centru na Pribinovej ulici. Premávka na tejto trase bude v tom čase vylúčená.

Po trase budú od 11:50 do 12:30 prechádzať aj účastníci cyklistického podujatia Energia pre život. "Vodičov preto vyzývame, aby pri prejazde touto trasou zvýšili pozornosť, znížili rýchlosť a rešpektovali pokyny dopravných policajtov. Tí budú dohliadať na bezpečnosť nielen účastníkov podujatia, ale aj účastníkov cestnej premávky a v prípade potreby budú premávku regulovať," informovala agentúru SITA bratislavská policajná hovorkyňa Karina Považanová.

Čiastočné obmedzená bude od soboty 7. júna od 21:00 do nedele 8. júna do 09:00 doprava aj v úseku Mierová - Senecká. Osádzať tu budú oceľové premostenie na mostný uzáver na moste diaľnice D1. Doprava bude presmerovaná vždy do voľného jazdného pruhu a riadne vyznačená prenosným dopravným značením.Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety