Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.sk

WebNoviny

Meniny má: Ferdinand

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Voliči sú zmätení, strany im sťažujú orientáciu, tvrdí Bugár

Autor: SITA, 9. júna 2014 11:36
bugár Predseda Mosta-Híd Béla Bugár tvrdí, že slovenská politická scéna je na križovatke. (archívne foto) Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 9. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí voliči sú podľa predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára zmätení, pretože orientáciu občanov v politike im sťažujú etablované aj nové strany.

Ako povedal Bugár v pondelok na tlačovej besede, nové strany mýlia voličov dištancom od politického systému a od pomenovania politická strana. "Mrzí ma, že OĽaNO zvyšuje averziu proti politickému systému, ako keby neboli jeho súčasťou, aj keď robia politiku, predkladajú zákony, diskutujú," vyhlásil Bugár.


Strany sa zaoberajú zlodejstvom a detektormi

Nové strany sa podľa neho zaoberajú sebou, kto je väčším zlodejom a riešia detektor lži. "Niektoré etablované strany zas prispeli k zmäteniu voličov častými zmenami postojov a účelovými spojeniami so Smerom. Minulý týždeň sme to videli pri ústave a druhom dôchodkovom pilieri," konštatoval Bugár.

Slovenská politická scéna sa dostala podľa Bugára na križovatku. "V politike by sa nemali meniť názory ako statusy na facebooku. Na Slovensku je politický systém postavený na stranách. Je potrebné, aby všetky strany a každý politik povedal, čo ponúka v politike," povedal Bugár s tým, že kľúčom k dôveryhodnosti nie je len generačná obmena. "Kľúčom dôveryhodnosti politikov je ich osobná integrita, program a vernosť princípom," dodal.


Podľa Žitňanskej s ústavou prekročili hranice

Strany by mali byť podľa podpredsedníčky Mosta-Híd Lucie Žitňanskej čitateľné nielen pre partnerov, ale aj voličov. Príkladom nečitateľnosti je podľa nej schvaľovanie ústavy. Upozornila, že Smer-SD podporil manželstvo, ku ktorému sa nikdy nehlásil. KDH zas previerky, ktoré schváleným spôsobom odmietalo.

"Ústava je prípad, kde boli prekročené hranice. Hneď po hlasovaní obe strany ako keby ustupovali z pozícií, o ktorých hlasovali. Luboš Blaha avizoval, že Smer bude robiť niečo pre registrované zväzky. KDH zas odmieta prevziať zodpovednosť za to, aký bude vykonávací zákon k ústave. Z toho vidno účelovosť hlasovania," zdôraznila.

Most-Híd podľa nej nikdy nepodporí také návrhy zákonov, ktoré budú zakladať nespravodlivosť. "Chceme, aby existovala čitateľná občianska strana, ktorá popri ekonomike bude riešiť témy spravodlivosti, ochranu menšinového názoru a slabších," uviedla.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom Európskej komisie, aby štáty platili pokutu 250-tisíc eur za neprijatého utečenca?
Myslím si, že Slovensko by malo pomôcť a prijať utečencov. Žiadna pokuta nám tak hroziť nebude
Je to neetické, ako môžu hodnotu človeka vyčísliť peniazmi
Nesúhlasím s prijatím utečencov a ani s pokutami, je to čisté vydieranie
Štáty EÚ nevedia, ako riešiť migračnú krízu a tento návrh to len dokazuje
Ďalšie ankety