Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Timotej

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Budete mi chýbať, povedal Gašparovič Ficovi a jeho ministrom

Autor: SITA, 11. júna 2014 07:17, aktualizované: 11. júna 2014 12:50
gasparovic Prezident Ivan Gašparovič prijal predsedu vlády a ministrov pri príležitosti ukončenia svojho pôsobenia vo funkcii prezidenta. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Dosluhujúcemu prezidentovi Ivanovi Gašparovičovi bude vláda Roberta Fica chýbať.

"Teším sa na to, že budem mať oveľa viac voľného času, ale som presvedčený, že mi budete aj tak trochu chýbať. Chýbať mi budú tie stretnutia, keď sme mali problémy, zatelefonovali sme si, prišli sme, sadli sme a hľadali riešenia," povedal Gašparovič premiérovi a jeho ministrom.

Odporúčame:

Prezident v parlamente nešetril kritikou, rýpol aj do médií

Gašparovič ma neraz poslal do čerta, spomína Robert Fico

Novozvolený prezident Kiska: Premiér Fico je mi partnerom

Slovensko v nedeľu slávnostne dostane nového prezidenta

Najbližších päť rokov si asi nezašoférujem, zvyká si Kiska


Vzťah s prezidentom bol podľa premiéra nadštandardný

Prezident prijal v stredu Ficov kabinet pri príležitosti ukončenia svojho pôsobenia vo funkcii. Gašparovič je rád, že počas svojho pôsobenia vo funkcii spolupracoval najmä s vládami Roberta Fica. Zdôraznil, že vo vzťahu k premiérom sa vždy snažil stavať do pozície politického partnera a nie opozície.

"Nie je žiadnym tajomstvom, naopak, myslím si, že to bola veľká prednosť, že vzťahy medzi tromi najvyššími ústavnými činiteľmi v rokoch 2006 až 2010 a od 2012 až doteraz boli nadštandardné," vyhlásil Fico.


Ako prezident bol sociálnejší ako ja, povedal Fico

Predseda vlády vyzdvihol najmä dva rozmery Gašparovičovho pôsobenia – zásadné postoje k slovenským národnoštátnym záujmom a sociálne cítenie. "Často som bol svedkom rozhovorov s vami, keď som presadzoval niektoré veci a kde ste ako prezident boli ešte sociálnejší ako ja," dodal premiér.

Prezidentovi v mene svojej vlády, ale aj strany Smer poďakoval a vyslovil presvedčenie, že po tom, ako s hrdosťou opustí svoj úrad, bude svoje skúsenosti aj naďalej ponúkať Slovensku. "Pretože takýchto skúsených politikov a ľudí, ktorí preukázali veľa, na Slovensku nie je veľa," poznamenal. "Želám ti, pán prezident, všetko najlepšie," ukončil už veľmi osobne svoj príhovor Fico.

"Chcem vás požiadať, aby sme boli v pléne a vypočuli si vystúpenie prezidenta SR Ivana Gašparoviča," povedal poslancom NR SR predseda parlamentu Pavol Paška. Prezident Gašparovič vystúpil popoludní po piatich rokoch v parlamente. VIAC SA DOČÍTATE TU.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Súhlasíte s návrhom zákona, aby boli obchody na Slovensku počas sviatkov zatvorené?
Áno, je to veľmi dobrý nápad
Každý obchodník nech sa sám rozhodne, či bude mať zatvorené alebo otvorené
Nie, pretože niekedy zájdem do obchodu aj cez sviatočný deň
Okrem sviatkov by som zakázal/-a aj nedeľný predaj
Je mi to jedno
Ďalšie ankety