Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Viktor

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Chcete mať dovolenku snov? Na túto vec nesmiete zabudnúť

Autor: WBN/PR, 11. júna 2014 14:02
BRATISLAVA 11. júna (WBN/PR) - Ochorenie, ktoré nás môže postretnúť najmä počas voľných chvíľ trávených v cudzích krajinách, dokáže byť pre nás a našich najdrahších poriadne nebezpečné.

Je tu čas dovoleniek. Mnohých z nás láka tráviť voľné chvíle v dovolenkových destináciách pri mori. A práve počas horúcich dní v cudzích krajinách na nás číha ochorenie, ktoré síce patrí medzi bežné, ale dokáže nám poriadne znepríjemniť oddych na dovolenke. V prípade našich najmenších však predstavuje dokonca vážnu hrozbu. Reč je o hnačke.

Nezabudnúť na balíček prvej pomoci

Táto zdravotná komplikácia postihuje až 80 percent dovolenkárov, a pritom dá sa tomu ľahko zabrániť. Zobrať si so sebou balíček prvej pomoci: zmes s Lactobacillus reuteri Protectis na prípravu rehydratačného roztoku s obsahom zinku BioGaia® ProTectis Plus, dietetická potravina na osobitné medicínske účely, ktorá ponúka navodenie rovnováhy mikroflóry tráviaceho traktu pri hnačke i vracaní.

"Väčšina hnačiek je bakteriálneho pôvodu a najčastejším vyvolávateľom býva baktéria E-coli, salmonely, šigely, z vírusov sú to rotavírusy. Počas hnačky dochádza k narušeniu rovnováhy prirodzenej bakteriálnej mikroflóry čriev a ku strate dôležitých minerálov a vody, ktorú treba obnoviť", hovorí PharmDr. Jaroslav Sopčák, zástupca farmaceutickej firmy Ewopharma s.r.o., distribútora firmy BioGaia® na Slovensku. "Nášmu organizmu je potrebné dodať prospešné mliečne baktérie, ktoré prirodzene udržiavajú rovnováhu v tráviacom trakte ", dodáva.

Baktérie, ktoré pomáhajú

Rehydratačný roztok BioGaia® ProTectis Plus obsahuje L. reuteri Protectis, ktorý sa rýchlo vstrebáva v ľudskom organizme a obnovuje rovnováhu solí i tekutín, ktorá je počas akútnej hnačky vážne narušená. "L. reuteri kolonizujú celý tráviaci trakt, zabraňujú rastu škodlivých mikroorganizmov, prirodzene udržiavajú rovnováhu v tráviacom trakte", informuje PharmDr. Sopčák. "Účinnosť i bezpečnosť L. reuteri Protectis pritom bola preukázaná v niekoľkých klinických štúdiách".

Prečo je hnačka nebezpečná najmä pre naše deti?

Pri hnačke a vracaní dochádza nielen ku stratám dôležitých minerálnych solí či výživných látok, ale aj ku stratám vody. Práve dehydratácia je najvážnejším rizikom, najmä čo sa týka dojčiat a malých detí. V takomto prípade je potrebné zabezpečiť, aby dieťa dostatočne pilo. Zmes na prípravu rehydratačného roztoku BioGaia® ProTectis Plus je ideálnym prostriedkom, ktorý dodá oslabenému organizmu nielen prospešné baktérie, minerálne látky a soli, no i nevyhnutné tekutiny.

Unikátny produkt BioGaia® ProTectis Plus

Výsledky štúdií preukázali, že dopĺňanie zinku skracuje trvanie akútnej hnačky. WHO a UNICEF preto odporúčajú použitie zinku v orálnej rehydratácii u detí. Zinok prispieva ku správnej látkovej premene sacharidov, makronutrientov a mastných kyselín a aj k správnemu fungovaniu imunitného systému. Práve preto rehydratačný roztok s kombináciou mliečnej baktérie L. reuteri , minerálnych solí a zinku BioGaia® ProTectis Plus predstavuje efektívnu pomoc pri stredne ťažkej a akútnej hnačke a pri zvracaní už po dvoch dňoch užívania.

Viac informácií získate na www.biogaia.sk.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety