Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Marína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Robert Fico navrhol zvolanie mimoriadneho pracovného snemu

Autor: SITA, 11. júna 2014 14:09, aktualizované: 11. júna 2014 15:04
fico smer Predseda vlády Robert Fico. Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Strana Smer by mala mať 28. júna mimoriadny pracovný snem, ktorý navrhol predsedníctvu vládnej strany premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico. Na budúci týždeň predsedníctvo prerokuje rozhodnutia, ktoré so snemom súvisia – napríklad návrh, aby bol snem v Bratislave.


Hovoriť sa bude aj o činnosti strany

Na sneme chcú prioritne riešiť, ako v nasledujúcom období vláda odpovie na konsolidáciu verejných financií, z ktorej rezort financií už urobil najpodstatnejšie kroky - ako by z nej mali profitovať ľudia.

"Samozrejme budeme hovoriť aj o činnosti strany - úplne bežný pracovný snem, chceme veci urobiť tak, aby sme nemuseli riešiť mnohé pracovne veci v decembri, keď bude štandardný snem," vysvetlil na tlačovej besede po dnešnom rokovaní vlády premiér Robert Fico s tým, že na konci roka bude snem pri príležitosti 15. výročia založenia strany. Aktuálny snem bude o krokoch vlády v druhom polroku 2014 a v roku 2015.


Riešiť by mali personálne otázky

Podľa informácií agentúry SITA by sa mimoriadny mal snem zaoberať personálnymi otázkami. Na sneme by mali delegáti vymeniť dvoch podpredsedov strany. Hovorí sa najmä o výmene Dušana Čaploviča.

Snem by mal zvoliť podpredsedu aj na prázdne kreslo, ktorého sa má vzdať na pondelňajšom rokovaní predsedníctva Smeru-SD Marek Maďarič. Ten to oznámil po druhom kole prezidentských volieb, čím zobral na seba zodpovednosť za to, že Fico sa nestal prezidentom. Maďarič bol šéfom jeho volebného štábu.

Vo vedení Smeru-SD sa hovorí podľa informácií agentúry SITA aj o výmene niekoľkých ministrov vlády. Spomína sa v tejto súvislosti najmä rezort školstva a hospodárstva. Výmeny by sa však mali týkať aj okresných a krajských funkcionárov v tých regiónoch, kde s ich prácou nie je spokojnosť.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Koľko eur plánujete minúť na vianočné darčeky?
menej ako 50 eur
50 - 99 eur
100 - 199 eur
200 - 299 eur
300 - 399 eur
400 - 499 eur
viac ako 500 eur
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy