Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Frederik, Frederika

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Procházka a Hrnčiar sa vzdajú mandátu po inaugurácii

Autor: SITA, 12. júna 2014 07:56, aktualizované: 12. júna 2014 12:07
prochazka Nezaradený poslanec NR SR Radoslav Procházka (vpredu). Foto: SITA/Jozef Jakubčo
BRATISLAVA 12. júna (WEBNOVINY) – Poslanci NR SR Radoslav Procházka a Andrej Hrnčiar by mali po štvrtkovom rokovaní skončiť v parlamente. Nezaradený poslanec Alojz Hlina navrhol po hlasovaní, aby im kolegovia zatlieskali, pretože vzdať sa mandátov rozhodli po tom, čo oznámili zakladanie novej strany.

Nie je však zrejmé, kedy parlament opustia. "Všetky náležitosti so vzdaním sa poslaneckého mandátu budeme riešiť po inaugurácii prezidenta," povedal Hrnčiar pre agentúru SITA.

Obrazom: Radoslav Procházka registroval novú politickú stranu SieťOdchod oznámili v marci

Procházka s Hrnčiarom zakladajú nový politický subjekt Sieť a preto v marci oznámili, že po skončení 35. schôdze parlamentu sa vzdajú poslaneckých mandátov.

Obaja to zatiaľ oficiálne listom neoznámili. Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Zajac verí, že Procházka svoje slovo dodrží, ale oficiálnu informáciu nemá, kedy tak urobí. "Domnievam sa, že chce byť na inaugurácii a možno potom zloží mandát. Ale to je na jeho osobnom rozhodnutí," povedal Zajac.

Každý volič a poslanec musí podľa podpredsedu Mostu-Híd Zsolta Simona vedieť, akú váhu má dané slovo v tejto krajine. "Dúfam, že Hrnčiar si veľmi dobre uvedomuje, aké vyhlásenie dal pred médiami v marci. Nemám dôvod pochybovať, že to spraví. Keby to nespravil, musím povedať, že dané slovo v novej politickej strane Sieť neplatí," povedal Simon pre agentúru SITA.


Nahradia ich Radošovský a Vörös

Namiesto Procházku by mal do parlamentu nastúpiť prvý náhradník z KDH Marián Radošovský. Procházka totiž kandidoval na post poslanca NR SR za Kresťanskodemokratické hnutie (KDH), to však vo februári 2013 opustil.

Procházka v marci tvrdil, že vzdaním sa mandátu poslanca NR SR ide do rizika a ľudia ho vraj od toho odhovárali. "Je to strata na osobnom pohodlí i vplyve," povedal. Podľa neho sa však strany majú dostať do parlamentu cez voľby.

Hrnčiar kandidoval na kandidátke strany Most-Híd ako nezávislý. Na jeho miesto má prísť Péter Vörös.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety